E, 6.02.2023

VIDEO ja GALERII ⟩ Moenädala pöörane avapauk: lontis meheau ja maha raiutud jäsemed

Moenädala pöörane avapauk: lontis meheau ja maha raiutud jäsemed
Facebook Messenger Twitter Whatsapp
Comments
  • Modellid markeerisid laval orgiat.
  • Bipolaarne karu ja lontis meheauga kampsun.
  • Radikaalselt julge ühiskonnakriitiline kollektsioon.

Eesti kõige metsikum moemässaja Kristel Kuslapuu kaitses taas oma trooni. Kuldnõelaga pärjatud disainer on šokeerinud kõikjal, kus ta oma moeloomingu lavale toob. Kas saab teha veel midagi hullemat? Oo jaa – saab! Kui idee seda nõuab. Üle mitme aasta taas publikuga toimuva Tallinn Fashion Weeki avas kõiki piire ületavalt pöörane mürgel.

Kes on Eesti kõige hulljulgemad performance kunstnikud? Täna olid nad laval ka modellide rollis. Mis emotsioone jagavad äsja laval metsikut moeorgiat etendanud modellid? Vaata videot!

Tallinn Fashion Week avashow Kristel Kuslapuu
Tallinn Fashion Week avashow Kristel Kuslapuu Foto: Eero Vabamägi / Postimees
Tallinn Fashion Week avashow Kristel Kuslapuu, esiplaanil Rauno Zubko.
Tallinn Fashion Week avashow Kristel Kuslapuu, esiplaanil Rauno Zubko. Foto: Eero Vabamägi / Postimees

«Kõik see, mis siin laval toimus, on konkreetse idee teenistuses,» rääkis moetenduse koreograaf ja modell Rauno Zubko. «Kristel Kuslapuud puudutasid ühe konkreetse erakonna väljaütlemised. Me saime, vabandust väljenduse eest, aga laval veits tagasi teha. Kristeli looming on poliitilise olukorra ja ühiskonna kriitiline. Mõtted, et parim aeg oli Keskaeg?! Me siis natuke näitasime, milline aeg see tegelikult oli. Meie keerasime selle iroonia võtmesse ja võimendasime, kuid see pole tegelikult huumor. Need teemad puudutavad meid kõiki ja on väga valusad!»

Tallinn Fashion Week avashow Kristel Kuslapuu
Tallinn Fashion Week avashow Kristel Kuslapuu Foto: Eero Vabamägi / Postimees
Tallinn Fashion Week avashow Kristel Kuslapuu
Tallinn Fashion Week avashow Kristel Kuslapuu Foto: Eero Vabamägi / Postimees

Laval möllas bipolaarne karu. «Vaimuhaigused on väga oluline teema, mida tõstatada, ole sa karu või inimene,» seletab Zubko. «Puudutavad kõiki noori ja üldse inimesi, kes vähegi keskkonnast ja inimestest hoolivad. Need on olulised teemad, mida tõstatada!»

Kuslapuu on veendunud, et värvika ja efektiderohke vaatemängu kaudu on tõsiseid teemasid inimeste teadvusse viia oluliselt lihtsam kui range näoga kõnet pidades.

Disainer ise viibis etenduse ajal Eestist eemal. Vaata galeriid tõemnäoliselt kõige radikaalsemast etendusest, mis seni Tallinn Fashion Weeki lavale on jõudnud.

Kristel Kuslapuule kuulus au avada Tallinn Fashion Week. Moeelamuste päralt on terve nädal kuni reedeni, lavale jõuab 25 disaineri looming. 

Märksõnad
Tagasi üles