E, 30.01.2023

Tibatillukesena sündinud beebile mahtus isa sõrmus käevõruks

Triin Palmipuu
, Sõbranna.ee reporter-toimetaja
Tibatillukesena sündinud beebile mahtus isa sõrmus käevõruks
Facebook Messenger Twitter Whatsapp
Comments

Nüüd kuueaastane Poppy Cooke sündis 25. rasedusnädalal ja oli nii tibatilluke, et isa abielusõrmus sobis tema randme ümber käevõruks. 

Enneaegselt sündinud beebi kaalus vaid 538 grammi ja tema nahk oli nii habras, et vanemad ei tohtinud last isegi silitada. 

Poppy jõudis ema Lucy kõhus kasvada vaid 25 nädalat, enne kui naine kõrge vererõhu ja kõhukrampidega haiglasse toimetati. Tal diagnoositi rasedustoksikoos ning haruldane maksa- ja verehüübimishäire. Lucy toimetati Southamptoni haiglasse, sest kohalikus haiglas polnud nii enneaegse beebi hooldamiseks vajalikke vahendeid. Rasedale tehti erakorraline keisrilõige. 

Lucy meenutab, et nad ei saanud abikaasa Mattiga esimesed kümme tundi oma titat hetkekski näha, sest ta viidi kohe inkubaatorisse. «Kui me teda lõpuks nägime, oli ta üleni juhtmete küljes ja nii tibatilluke.»

Poppy sündis auguga südames ja kahe nädala pärast avastati tema ajust tsüst. Imikule tehti viis vereülekannet ja ka tema kopsud ei töötanud õigesti. Ta veetis kolmes haiglas kokku 107 päeva, saades koju vanemate juurde viis päeva pärast algset sünnitähtaega. Praegu on tema elu täiesti erinev. 

Nüüd hoiab kuueaastane Poppy isa abielusõrmust enda peos ja proovib seda vahel sõrme. Ta on tugev, tubli ja arengus samal tasemel, kui ükskõik milline tema eakaaslane. Ema Lucy kiidab eriti tütre matemaatilist taipu. «Ta on nii tark!»

Emal jätkub tütrele loomulikult ainult kiidusõnu: «Ta on väga lõbus, rõõmus ja naljakas, üle kõige armastab ta nukkudega mängida. Meie tänu on piiritu, et tal nii hästi läheb.» 

Poppy ise ütles oma beebiea pilte vaadates: «Ma ei suuda uskuda, et olin beebina nii väike ja nüüd nii suur.»

Märksõnad
Tagasi üles