Üks vale teise järel: Tallinnas võõrast invakaarti kasutanud isik jäi haledalt vahele

Naine
Copy
Puudega inimese sõiduki parkimiskaart. Pilt on illustratiivne.
Puudega inimese sõiduki parkimiskaart. Pilt on illustratiivne. Foto: Toomas Huik/Scanpix

Pistelised kontrollid on näidanud, et suurusjärgus pooled puudega inimese sõiduki parkimiskaardiga parkijatest on tegelikult terved inimesed. Soodustuse saamiseks kasutatakse nii lähisugulastele kuuluvaid kui leitud, võltsitud või kehtetuid kaarte, avaldab Eesti politsei oma sotsiaalmeediapostituses

Ametnike kogemusi rikkujatega ilmestab hästi näide Rocca al Mare keskuse juures invakohale pargitud autost, mis jäi silma munitsipaalpolitseiga teostatud ühispatrullile.

Kahtlust äratanud sõiduki omanikuga ühendust võttes selgitas isik, et transpordib oma ämma ning jalutab temaga parasjagu keskuses ringi. Väite paikapidavuse kontrollimiseks inimene oma asukohta esialgu avaldama ei soostunud, kuid nimetas lõpuks ühe keskuses asuva kaupluse. Poe juures ootuspäraselt üksinda viibinud sõidukijuht selgitas nüüd, et tegelikult asuvat ämm hoopis keskuse ülemisel korrusel juuksuris ning olevat järgmised poolteist tundi kindlasti hõivatud.

Parkimiskaardi omanikuga ühendust võttes aga selgus, et inimene oli parasjagu hoopis oma kodus. Ämma parkimiskaarti kasutanud sõidukijuht oli lihtsalt otsustanud poes käies selle abil oma jalavaeva kümmekond meetrit lühendada.

Puudega inimese sõiduki parkimiskaart on ette nähtud liikumis- või nägemispuudega inimese liikumise lihtsustamiseks. Käesoleval aastal on ametnikud võtnud väärkasutamise tõttu hoiule ning tagastanud omavalitsustele 26 puudega inimese sõiduki parkimiskaarti.

Tagasi üles