Today's #CovidCallout is Cheryl Urban who donated her uterus to Cheryl Jovanovich and now Cheryl has been able to have a baby. Incredible. 😮❤❤👏👏👏👶https://t.co/IxkaEqT2ex
— Alex Di Trolio (@alexditrolio) July 21, 2021
Chelsea Jovanovic kutsus oma vastsündinud poja esimesele fotosessioonile erikülalise: naise, kes annetas talle emaka, et tema unistus lapsest saaks võimalikuks.
Kuni selle aastani polnud Chelsea Jovanovich ja Cheryl Urban kunagi kohtunud. Kuid poolteist aastat tagasi annetas kahe lapse ema täiesti võõrale oma emaka, et ta saaks sünnitada. Naistel lubati suhelda alles aasta pärast elundisiirdamist. Cheryl ja Chelsea vahetasid e -kirju, rääkisid telefoniga ning tundsid erilist sidet, tänu millele nad nimetavad end nüüd hingesugulasteks.
Chelsea Jovanovich Montanast sai teismelisena teada, et ta ei saa ise last kanda. Kui menstruatsioon 15-aastasena polnud alanud, viis ema ta arsti juurde tüdrukul diagnoositi Mayer-Rokitansky-Kuester-Hauseri sündroomi (MRKH). See on kaasasündinud väärareng, mis takistas Chelseal emaka kasvatamist.
Chelsea abiellus 2018. Teades tema olukorda, pakkus parim sõbranna välja hakata paarile asendusemaks. Reproduktiivspetsialistidel õnnestus luua kolm tervet embrüot. Kuid kolme päeva pärast nende siirdamist selgus, et Chelsea sõbral oli emakas vedelik ja siirdamine tuli edasi lükata. Katse ebaõnnestus. Meeleheites hakkas Chelsea otsima muid võimalusi ja talle meenus ajakirja artikkel doonoremaka siirdamisest.
This story is so beautiful! 💚 Cheryl Urban donated her uterus to Chelsea Jovanovich, a complete stranger, to help her start a family. pic.twitter.com/5tIaolBSvJ
— Sharecare (@SharecareInc) July 21, 2021
Chelsea kirjutas taotlused, tegi lepingud ja läbis vajalikud sõeluuringud. Veidi enne jõule helistati talle ja talle öeldi, et sobiv doonor on leitud. Chelsea ja tema abikaasa Jake pidid oma eluaseme välja üürima ja kolima Philadelphiast 3000 kilomeetri kaugusele. Siirdamine toimus eelmise aasta veebruaris. Cheryl'i emaka eemaldamise operatsioon kestis 14 tundi, 9 tundi kestis kirurgide meeskonna jaoks doonororgani siirdamine Chelsea kehasse.
Operatsioonist toibuvas haiglapalatis lamades mõtles Chelsea Cherylile ja tundis tohutut tänu naise ees, kes võõraste pärast sellise ohvri tõi.
Kuus kuud pärast siirdamist sai Chelsea esimese embrüo. Kahjuks see ei pesastunud. Kaks kuud hiljem toimus teine katse ja see õnnestus, naine jäi rasedaks. «Minu rasedus on tõeline ime. See on maagia. Ma arvasin, et ma ei saa kunagi sünnitada. Öeldakse, et ema on laste pärast kõigeks võimeline. Mina olin emaks saamiseks kõigeks võimeline,» rääkis Chelsea ajakirjale People.
Chelsea sünnitas mai lõpus. Beebi Telden Walker Jovanovich sündis kaaluga 1,9 kilogrammi. Temast sai USA teine laps, kes sündis pärast doonoremaka siirdamist.