K, 17.08.2022

Põhjus, miks su kõrvadesse komedoonid tekivad

Marju Rõmmel
, Sõbranna tegevtoimetaja
Põhjus, miks su kõrvadesse komedoonid tekivad
Facebook Messenger Twitter Whatsapp
Comments
Foto: Shutterstock

Mõnikord võib nahaärritust põhjustada see, mida ihu vastu paned. Seepärast soovitataksegi trenniriided kohe seljast võtta, kuna higine riie põhjustab pooride ummistumist ja aknet. Kuid kas sina tead, miks tekivad kõrvade sisse komedoonid?

Komedoonid ja vinnid tekivad kõikjale, kus on poorid – see hõlmab ka sinu kõrvu. Komedoonid ehk mustad täpid tekivad kõrvade sisse, kuna oled liiga pikalt kõrvaklappe kandnud (eriti just AirPodse). Kõrvaklapid blokeerivad kõrvakanalis õhuvoolu ning see aitab kaasa rasu ja mustuse kogunemisele.

Mida ette võtta?

Kõrvade sees olevate komedoonide eemaldamine jäta professionaali kätesse. Kui soovid ise midagi ära teha, kanna komedoonidele väga õhuke kiht AHA seerumit, mis aitab surnud naharakke eemaldada ja soodustab uute rakkude teket. Lisaks tuleb kõrvu korrapäraselt puhastada – selleks kasuta vaid vett ja seepi.

Et komedoone enam nii sageli ei tekiks, anna oma kõrvadele klappidest puhkust, et õhk saaks liikuda. Kui märkad, et kõrvad on tundidepikkusest kõrvaklappide kandmisest rasused, tuleb olukorda muuta. Ka kõrvaklappe tuleb regulaarselt puhastada, kirjutab Mind Body Green.

Märksõnad
Tagasi üles