Apelsinides ja teistes tsitrusviljades leiduv hape võib ja kutsubki esile seedeprobleeme, mida alkohol ainult süvendab. Kui soovite pidutsemise käigus justnimelt puuvilja süüa, siis valige banaan, mis sisaldab palju kaaliumi. Kaalium aitab neutraliseerida osa alkoholi kahjulikust mõjust kehale, näiteks leevendada dehüdratsiooni.
Pizza Marinara ja tomatised pastakastmed
Pärast paari klaasi šampanjat muutute te nii lõdvestunumaks ning palju lahkemaks ja järeleandlikumaks. Eriti, mis puudutab teid iseennast. Just sel hetkel võib juhtuda, et soovite kirglikult midagi kahjulikku näksida ja muidugi ei saa te ennast siis keelata, isegi kui dieedil olete. Pärast sellist tomatitest pakatavat suupistet kogete piinavaid kõrvetisi ja kõhukrampe, mille põhjuseks on maolihaseid lõdvestav alkohol, mis koostöös hapukate tomatitega, mida organism ei suuda seedida.
Kofeiin ja kakao süvendavad veelgi alkoholi ja happelise toidu põhjustatud kõhuprobleeme (vt eespool).
Soolased küpsised ja soolapähklid
Põhimõtteliselt teete alkoholi kõrvale süües kõik õigesti, kuid paraku pole tulisoolased snäkid parim valik. Ühelt poolt neutraliseerib toit alkoholi mõju. Teisalt, kui toit on soolane, siis tahate kindlasti juua. Hea, kui teil on vett käepärast, kuid ausalt öeldes kahtleme selles. Vaevalt te baaris järjekordse kokteili asemel klaasi vett tellite. Nii et pärast paari peotäit küpsiseid või pähkleid suureneb oht purju jääda. Pidage meeles, et soolaseid suupisteid ja alkoholi on parem omavahel mitte kombineerida.