Juhtub, et paaril on rasked ajad, kuid lahusolekust ei räägita. Tõsised tunded ei haju, isegi kui suhet raputavad tõsised turbulentsid. Miks tormata ühest äärmusest teise, kui võite kasutada ajutist meedet - pausi paarisuhtes. Pausi kohustustest, tülidest ja vaidlustest. Ajutine lahusolek aitab teil aru saada, kui tõsine kõik on.
MIS ON PAUS SUHTES?
Otseses mõttes tähendab see seda, et teie ja teie partner ei ole ametlikult lahku läinud, vaid olete nõustunud paarisuhte pausile panema. Nagu mõlemad soovovad, annab lahus olemine võimaluse teil oma olemasoleva suhte üle järele mõelda, oma tunded ümber hinnata ja langetada otsus kas jääda kokku või ikkagi minna lahku.
MIDA ANNAB PAUS SUHTES?
Tavaliselt otsustavad paarid teha pausi, sest neil on probleeme, mida ei suuda kõrvuti olles lahendada. Tülid ja pahameel korduvad, lisades kahtlusi probleemi keskpunkti ühilduvuses. Samal ajal on mõlemale ilmne, et nende armastus on tõeline ja seetõttu ei taha ei teie ega tema teineteist maha jätta. Või võib-olla on mõlemil veidi segased tunded, kuid loodavad siiski, et nad saavad järele mõeldes oma tunnetest aru. Paus paarisuhtes ei ole lõpp, vaid vastupidi, võimalus uuesti alustada. Üksinda hoolega läbi mõeldes mida soovite partnerilt ja mis on teile endale kõige parem.
«Ajutisel lahusolekul on mitmeid eeliseid,» selgitab perepsühholoog Elvira Gasumyan. «Kuigi näib, et eraldute üksteisest, võib väikese pausi tegemine teie sidet tugevdada. Mida tähendab paus paarisuhtes tegelikult? Kõigepealt võimalus oma tandemile uus pilk heita, et väljastpoolt näha, millised on selle õnnestumised ja probleemid, kuidas läbi mõelda ning võimalusel ka enda soovid ja vajadused üle vaadata. Isiklikule ruumile juurdepääsu saades on teil lihtsam mõista partneri rolli oma elus ja seda, kuidas kallima kohalolek mõjutab teid ja teie heaolu. Ja kui kõik sujub plaanipäraselt, siis pärast kokkulepitud aega saate kokku, et öelda teineteisele ausalt mida soovite paarina saavutada ja millega peate ühise tuleviku nimel vaeva nägema. »