32-aastane Kea oletas, et kui oleks juba teada, et lapse isa ei hakka lapse elus rolli mängima, siis ta paneks lapsele kohe enda perekonnanime. Ta rääkis, et ei hakkaks lapse nime hiljem muutma, kui ka selgub, et isa on kehv ja hoolimatu. «Aga seda näeb kindlasti juba enne nime panekut, nii et siis paneks ikka oma perekonnanime,» arvas ta.
Veiko on 42-aastane ja tema sõnul on lapse perekonnanime mure pseudoprobleem. «Pangu oma perekonnanimi ja ongi hästi,» vastas ta napilt.
Veiko eakaaslane Mart selgitas, et üldiselt pannakse ikka lapsele isa nimi, aga tema seda päris õigeks ei pea, sest tegelikult viivad vereliini edasi ikkagi emalt päritud geenid. «Isanime panek pärineb kristlikust maailmavaatest, seega on see rohkem inimese enda usutunnistuse küsimus,» selgitas ta.
«Mina naisterahvana unustaks selle ****pea ära ja kuna ma last ise kasvatan, siis paneks ikka oma nime,» oletas Mart, rääkides olukorrast, kus isa oma lapse kasvatamises ei osale.
28-aastase Hetlini arvates võiks laps kanda isa perekonnanime, kui vanemad on koos. Samas teadis ta rääkida, et kui naine registreerib ennast vallasemaks, siis ei olegi tal muud võimalust, kui panna lapsele oma perekonnanimi.
Hetlinile on jäänud mulje, et need üksikemad, kes ei ole juba lapse sünnist tema isaga koos, eelistavad siis üldiselt lapsele enda nime anda. «Kui lapse isaga on hea läbisaamine, siis võib ju panna mehe nime. Enda nime panek tekitab üksikemal ilmselt suurema kindlustunde ja teadmise, et ta on ikkagi sinu enda oma ja keegi teine ei saa tulla ütlema, et ta on minu oma ka,» selgitas ta.