«Aga mehed?» küsite teie. Jah, muidugi võib meestega olla täpselt sama lugu. Ainult et mehed - kes, ärgem unustagem, kunagi ei nuta! - julgevad seda veelgi vähem tunnistada. Ka iseendale. Mees peab ju olema tugev.
Kuid millest siis ometi kõik see pealiskaudsus ja kiirsuhete allakugistamine rasvast nõretava hamburgeri kombel, selmet nautida amps amspu haaval gurmeeõhtusööki? Millest see uhke, tähelepanu järele kisendava edukuse sildi all töössemattumine, mis lubab pidevalt öelda: «Mul on jube kiire!»?
Millest muust, kui mitte sellest, et sügaval sisimas peitub igatsus.
Mis ei tapa, teeb tugevamaks
Kuid nagu ikka, on igal mündil kaks poolt. Ka siin jagunevad «pealtvaatajad» kahte leeri: kui ühed kadestavad, valavad teised õli tulle, imestades selle üle, kuidas nii üldse elada saab. Justkui üksindus oleks raske haigus, mille vastu tuleb viivitamatult rohtu võtta.
Seejuures ei mõista nad, et rohtu võttes, ehk üksinduse eest pidevalt seltskonda ja lõbustusi otsides põgenedes, leevendatakse vaid sümptomeid, peites haiguse ajutiselt sügavale enda sisse, kuni see ühel hetkel hoopis raskete tüsistustega avaldub. Vihapursetena. Nutuhoogudena. Peas vasardava küsimusena, millal see kõik ometi läbi saab ja normaalne «mina» taas endast märku annab.
«Kuidas sa suudad üksi olla?», «Kas sul igav ei hakka?», «Viitsid ka endale korralikult süüa teha?». Need on küsimused, mida esitavad sageli need, kes ise ei ole pidanud mitte kunagi või siis vähemasti kuigi pikalt üksi olema.