T, 21.03.2023

Psühholoog selgitab: «draamakuningannad» korraldavad pidevalt kaost, sest neil on tohutu hirm

Dagmar Lamp
, Elu24 peatoimetaja asetäitja
Psühholoog selgitab: «draamakuningannad» korraldavad pidevalt kaost, sest neil on tohutu hirm
Facebook Messenger Twitter Whatsapp
Comments
Piiripealse isiksusehäirega inimese maailmas ei eksisteeri halli. Tema väärastunud maailma- ja minapilt näeb vaid musta ja valget, vaenlasi ja sõpru.
Piiripealse isiksusehäirega inimese maailmas ei eksisteeri halli. Tema väärastunud maailma- ja minapilt näeb vaid musta ja valget, vaenlasi ja sõpru. Foto: Marianne Loorents, shutterstock, montaaž

Eesti Twitteris on viimasel paaril päeval kerkinud küsimus: miks teatud inimestele meeldib teisi ärritada ja konflikti otsida? Miks «draamakuningannad» ja «draamakuningad» ei suuda vaidlemist ja manipuleerimist lõpetada?

«Mehed ja naised, kel on piiripealne isiksusehäire, ei oska lõpetada vaidlemist,» selgitab kliiniline psühholoog doktor Susan Heitler, kes on saanud hariduse Harvardi ja New Yorgi ülikoolist. Ta on spetsialiseerunud konfliktide lahendamisele ning teab seetõttu hästi, mis on need põhjused, miks inimesed ärrituvad ja kust on negatiivsed reaktsioonid pärit. Väljaandes Psychology Today selgitab ta, et valu ja viha, mida põhjustavad piiripealse isiksusehäirega (BPD – borderline personality disorder) inimesed, on võimas ja tõeline.

Vajavad meeleheitlikult armastust

Märksõnad
Tagasi üles