Õppetundide läbimiseks pole vaja hulluks minna. Nende õppetundide tõhusus tuleneb sellest, kui palju neid oma igapäevases elus viljeletakse. Vaja on vaid kavatsust midagi muuta ja distsipliini, et seda teha järjepidevalt ning tahet astuda uude olemisse ja elamisse.
Minu jaoks kõige olulisim teema on vastutus. Ainult me ise vastutame nii oma õnne kui ka oma ebaõnne eest. Otsus, et me ei ole enam asjaolude ohver, annab meile väe ja jõu teha valik, kuidas elule reageerida. Me peame olema iseenda peremehed, sest meie keha on sisuliselt meie kuningriik. Kui meie isiklikku kuningriiki valitsevad või mõjutavad välised tegurid, oleme kaotanud mitte ainult iseenda, vaid ka oma elu.
Teine väga oluline aspekt kõikides õppetundides on selgus. Sa pead ju tunnistama, et me elame maailmas, kus on nii palju ebaselgust. Me ei tea mitte midagi sellest, kuhu me läheme, kust me tuleme… Selgeks ei saa miski kunagi enne, kui siit reaalsusest tagasi läheme sinna, milles selle reaalsuse loomine toimus. Niisiis tuleb tähele panna, kui tunneme ärevust, viha, pahameelt, eraldatust või muud sellist ebamugavustunnet.
Tuleb panna tähele, milline sellele tundele lisatud mõte on. Endalt peab küsima, kas see keerleb süü, häbi või valu ümber? Küsida tuleb: «Kas see, mida ma mõtlen, on tõsi või on see minu hirm, valu või ego, mis räägib?» Kui sa selle olukorra – ebaselguse – ümber loodud loole teadlikkust lisad, leiad, et see lugu hakkab lahustuma. Selline lähenemine vaigistab ego plähmerdamist ja toob sulle selgust ja rahu.