Skip to footer
Päevatoimetaja:
Ele Kalda
Saada vihje

5 levinud valearvamust, mis sul libestite kohta olla võivad

Libestipudel.

Ilmselt on kõik aktiivset seksuaalelu elavad inimesed vähemalt kuulnud libestist, ent ometi pelgavad mõned jätkuvalt selle toote kasutamist. Põhjus võib peituda väga mitmetes ülimalt levinud valearvamustes, mida libesti kohta miskipärast jätkuvalt usutakse.

Kui need valearvamused aga selgesõnaliselt ümber lükata ning ka oma öökapi sahtlisse pudel seda vajalikku abivahendit varuda, siis on üsna kindel see, et koos sinu uute teadmistega kasvab tänu libesti kasutamisele ka seksist saadav nauding.

Et sinugi voodielu nauditavamaks muutuks, lükkab seksuoloog dr. Sadie Allison ümber viis kõige enam levinud müüti, mida libesti ning selle kasutamise kohta jätkuvalt usutakse.

1. valearvamus: silikoonil baseeruv libesti hävitab su seksmänguasjad

«Silikooni baasil valmistatud libestit võib rahumeeli kasutada selliste mänguasjadega, mis on valmistatud kõvadest materjalidest, näiteks plastikust, alumiiniumist, savist, portselanist, puust, marmorist või terasest,» ütleb dr. Allison portaalis Well+Good. «Kuid pehmetest materjalidest, näiteks silikoonist leludega võib see halvasti reageerida ning mänguasja pealispinda kahjustada või lausa hävitada.»

Seda ei soovi ilmselt keegi. Aga mis on lahendus? Kui su mänguasjad on valmistatud just pehmetest materjalidest, siis kasuta nendega koos hoopiski vee baasil valmistatud libestusaineid.

2. valearvamus: kookosõli on ideaalne looduslik libesti

Kuigi tundub, et kookosõlipurk võiks ju libestipudelit asendada küll, siis tegelikult pole see üldsegi mitte tark mõte. Kuigi on inimesi, kelle jaoks see toimib, siis pole kookosõli libestina kasutamine kindlasti sobilik kõigile, sest see võib rikkuda tupe tundliku pH-tasakaalu.

«Iga õli, sealhulgas ka kookosõli, võib latekskondoomid rabedamaks muuta, suurendades seega nende purunemise riski,» lisab dr. Allison veelgi. «Lisaks võib õli naise tuppe viia ka soovimatuid baktereid, mis omakorda võivad põletikku tekitada. Seega kui kasutad latekskondoome või oled tundlik, siis on kõige ohutum kasutada ikkagi veel baseeruvat libestit.»

Loe ka: Arst selgitab, kas kookosõli libestina kasutamine on ohutu

3. valearvamus: inimesed kasutavad libestit ainult siis, kui midagi on «valesti»

Absoluutne vale! Paljud inimesed näevad libestit ainult mõne meditsiinilise probleemi, näiteks tupekuivuse lahendajana, ent tegelikult aitab see su seksuaalelu vürtsitada ka siis, kui mingeid probleeme ei esine.

«Kuigi libesti võib aidata mitmete voodieluliste probleemidega, siis tegelikult sobib ta kasutamiseks absoluutselt igas magamistoas. Kohe kindlasti ei tähenda libesti kasutamine seda, et miski on valesti. Asja võib ka vaadata sellest küljest, et libesti suurendab naudinguid - ning kes siis seda ei tahaks?» ütleb dr. Allison.

4. valearvamus: libesti on efektiivne vaid peenis-tuppe seksi puhul

Kindlasti mitte! «Libesti on suurepärane lisandus iga paari magamistuppa, olenemata nende genitaalidest,» selgitab seksuoloog. «Lisaks tasub meeles hoida ka seda, et libestit võib lisaks penetratiivsele seksile kasutada ka näiteks vastastikuse masturbeerimise, enese üksinda rahuldamise, erootilise massaaži ja mänguasjade kasutamise puhul.»

Loe ka: SEKSUOLOOGID SELGITAVAD 〉 Mis vahe on libestil ning stimuleerival geelil?

5. valearvamus: kõik vee baasil libestid muutuvad kiiresti kleepuvaks

«Mõned vee baasil libestid, mis sisaldavad kemikaale ning madala kvaliteediga koostisosi, võivad tõesti niimoodi käituda,» nendib dr. Allison. Selle vältimiseks soovitab ta mitte sirutada kätt poe kõige odavama libestituubi poole, sest nende madal hind tuleneb väga tõenäoliselt just kehvematest koostisosadest.

Kommentaarid
Tagasi üles