Põhjus 6. Sa ei tea, kuidas aju töötab
Lihtsustatult öeldes moodustab alateadvus kogu meie ajust 96-98 protsenti. Teadlik teadvus seevastu ainult 2-4 protsenti. Seega juhul, kui sa ei mõista, kuidas alateadvus oma tööriistakastist kasutusele võtta, kasutad sa oma tegelikust võimekusest ära ainult 2-4 protsenti. Kas sa kujutad ette, kui kõrgele jõuab kosmoserakett, kui stardis kasutada ainult 2- protsenti tema tegelikust mootorite võimsusest? See isegi ei liigahta paigast.
Alateadvus on paik, kus talletatakse meie uskumused ja harjumused, ning kus asuvad väga olulised alateadlikud mehhanismid - retikulaarne aktiveerimissüsteem (RAS) ja psühhoküberneetiline mehhanism (PKM).
Retikulaarne Aktiveerimissüsteem (RAS)
RAS on üksus meie ajus, mis filtreerib väljastpoolt vastuvõetavat informatsiooni. Silmade, kõrvade ja teiste tajumeelte kaudu võtab meie alateadvus igal sekundil vastu 400 miljardit bitti infot, millest me saame teadlikuks ainult 2000 biti ulatuses. Seega filtreerib RAS välja 99,99999 protsenti infost, mis tegelikult meid ümbritsevas maailmas eksisteerib.
Kuna väljasõelutav infohulk on nii suur, on meie huvides, et vähemalt oma unistustega seotud info meie mõistusesse pidama jääks, sest vastasel juhul «magaksime maha» kõik võimalused oma unistused teoks teha. Seega on vaja tagada, et RAS töötaks meie heaks, mitte meie vastu. Et see saaks juhtuda, on vaja RAS’ile teada anda, missugune informatsioon alles jätta ning missugune välja filtreerida.
Kuidas seda teha? RAS võtab filtreerimisel aluseks juba ajus oleva informatsiooni – meie olemasolevad uskumused. See, millesse inimene usub, peaks olema see, mida ta soovib kogeda. Loogiline, eks?