Päevatoimetaja:
Heidi Ruul

OLED SÜÜDI? Sõna, mille kasutajaid peetakse sageli isekateks

Copy
Artikli foto
Foto: Shutterstock

Mõtete ja tunnete väljendamisel on väga oluline see, kuidas ja milliste sõnadega seda tehakse. Õiged sõnad valel ajal võivad anda vestlusele hoopis teise tooni, kui kõneleja tahaks.

Arvatavasti pole paljudel aimugi, et päris mitmel igapäevasel sõnal on keerukas varjund, kirjutab Best Life. Üks selline sõna on «tegelikult», mis võib tekitada ekspertide sõnul kuulajas tunde, et tema vestluskaaslane on isekas.

Nõustaja Carrie Meadi sõnul kannab see sõna endas ego ja ülbust. See jätab kõnelejast mulje, et ta peab end kõiketeadjaks või ta pole valmis kompromisse tegema. «Mõnikord on selle kasutamine vajalik, kuid teinekord võib see mõjuda alandavalt,» sõnas Mead ja lisas: «Sõna «tegelikult» ei ole eriti mõistlik kasutada näiteks fakti rõhutamiseks või vea teinud inimese parandamiseks.»

Elunõustaja Randi Levini sõnul võib põhjustada sõna «tegelikult» kasutamine ka möödarääkimist või tahtmatuid vaidlusi. «Kui jagate oma vaatenurka ilma selle sõnata, annate oma mõtteid pehmemalt edasi,» selgitas Levini.

Tagasi üles