Nädalavahetusel on mitu head põhjust liikuda Raekoja platsist eemale

Naine
Copy
Foto: Renee Altrov

Jätkuvad huvitavad õueprogrammid: mine loodusmatkale või imetle, milliseid valgusinstallatsioone ja näitusi on pakkuda linnades. Tallinn annab taas mitu head põhjust liikuda traditsioonilisest Raekoja platsist kaugemale.  

Nähtamatu kuusk on lummav kuuseinstallatsioon Püha Katariina kiriku keskaegsete võlvide all. Idee autoriteks Pille Kivihall, Merle Suurkask ja Eero Kotli, kaasa aitasid kunstnikud Katariina Gildist ja Hopneri Maja. Kuuseinstallatsiooniga saab tutvuda esmaspäevast reedeni (v.a riigipühad) kuni 6. jaanuarini. Teelised on oodatud nähtamatut kuuske valgustama kaasavõetud teeküünaldega.

Piparkoogimaania on kunstinäitus, kus kõik on tehtud piparkoogist! Sel aastal ei ole eksponeeritav looming mitte ainuüksi jõuluhõnguline, vaid ka lausa glamuurne: teemaks on mood. Haute couture'i küpsisekunsti autorite seas on professionaalseid arhitekte, disainereid, keraamikuid. Näitusega saab Disaini- ja Arhitektuurigaleriis tutvuda kuni 7. jaanuarini.

4.–6. detsembril kutsub Väike valgus minifestivalile, kus süttivad Tornide väljakul Eesti valguskunstnike installatsioonid. Jalutajad saavad valgusteoseid uudistada loojangust südaööni.

5.–6. detsembril kogunevad Vana aja jõuluturule Eesti käsitöömeistrid, et Kaarmanni poe ees maha pidada üks tõeline vana aja laat. Turult leiab nii mõndagi põnevat nii Jõuluvana kingikotti kui rõõmuks endale.

Helista jõuluvanale! Kuna jõuluvana pandeemia tõttu sel aastal ilmselt kõigiga isiklikult kohtuda ei saa, on ta leidnud võimaluse suhelda videopildi vahendusel oma ajutisest kaugtöökontorist Tallinna Raekojas. Jõuluvana tegemisi saab jälgida otse-eetris ning talle ka helistada igal advendipühapäeval kella 15–17. Vaata täpsemaid juhiseid SIIT.

Elavad vaateaknad Viru tänaval on seekord tantsijate päralt, naudi linnas jalutades minitantsulavastusi klassikalisest tantsust kaasaegse jazz'i ja tänavatantsuni! Kõik elavate vaateakende etendused algavad kell 16.00.

Omapärase näituse «Linnalooma jõulud» on kokku pannud Kiek in die Kök, mis toimub jalutuskäigu vormis. Räägitakse lehmadest, lutikatest ja lohedest ning teistestki Tallinna elu mõjutanud loomadest. Jalutuskäigud toimuvad eesti ja vene keeles. Ajakava leiad SIIT!

Kalamajas kõndides tasub peatuda välinäitusel «Kuhu ühtegi päikesekiirt ei paista», kus eksponeeritakse Eesti ühe esimese professionaalse fotoajakirjaniku Hans Soosaare jäädvustusi Põhja-Tallinna kehvadest korterioludest. Näitus kestab kuni 19. detsembrini.

5. detsembril saab Võrus aega veeta õues talvefestivalil – toimub laat ja traditsiooniline Võru talvine tantsupäev. Meisterdamise telgis saab kingiabi, süüdatakse lõke, kohale saabuvad viis laulvat jõuluvana. Jõululaat toimub ka Tartus ja Paides.

Võru Päkapikumaja.
Võru Päkapikumaja. Foto: Marianne Mett

6. detsembril saab Ida-Virumaa seiklusmaal matkata kaevandusmaastikel, matk toimub nii jalgsi kui ka räätsadel. Kogenud matkajuhid tutvustavad kunagise Aidu põlevkivikarjääri künklikku maastikku ning kunagise püha Hiiesoo turbavälju.

Pernova Loodusmaja Pärnus kutsub detsembrikuu laupäevadel kultuuriprogrammi nautima ja töötubadesse. Peamiseks atraktsiooniks on loodusmaja õu, mis on muutunud jõulutuledes muinasjutumetsaks. Kultuuriprogramm kestab jaanuari lõpuni.

Pernova Loodusmaja talvevalguse promenaad.
Pernova Loodusmaja talvevalguse promenaad. Foto: Visit Estonia

Üle Eesti jätkub Jõulujazz, kontserdid toimuvad nii Tallinnas, Pärnus kui ka Viljandis. Vaata ajakava SIIT!

Tagasi üles