Pärsia lahes Hormuzi väinas asub Hormuzi saar, mis kuulub Iraanile. Saar asub Iraani mandriosast umbes 8 km kaugusel. Halduslikult kuulub see 42 ruutkilomeetri suurune saar Iraani Hormozgani provintsi.
Hormuzi saar on turistide seas väga populaarne ja seda mitme sealse omapärase loodusnähtuse tõttu. Saarel, sh Hormuzi randades on hulgaliselt punakat ookrit, mistõttu osa saare piirkondi ja vesi on tugeva punaka (ja esmapilgul ehk isegi ehmatava) tooniga. Just saare ja saarelähedaste vete taoline kummaline väljanägemine on esmane, mille pärast paljud turistid Hormuzi saart külastavad. Kuna Hormuzi punast ookrit kasutatakse muu hulgas kulinaarsetel ja kunstilistel eesmärkidel, on Iraani ametivõimud alustanud viimastel aastatel tegevusi Hormuzi ookri kaitseks.
Hormuzi saar on kaetud settekivimitega ja vulkaanilise materjaliga. Saare kõrgeim punkt asub merepinnast 186 m kõrgusel. Saarel esineb väga vähe sademeid. Seetõttu on nii saare mulla kui ka vee soolsus kõrge. Kuna saarel puudub mage vesi, varustatakse saart joogiveega mandrilt saarele ehitatud torustiku kaudu. Arvestama peab sedagi, et suvekuudel on saarel temperatuurid väga kõrged – enam kui 40 °C päevased maksimumtemperatuurid ei ole seal kuigi haruldased.
Geoloogiliselt on Hormuzi saar umbes 600 miljoni aastane. Sealne elustik on pärast viimast veest väljatõusmist kestnud ca 50 tuhat aastat. Tänu oma geoloogilisele ajaloole on Hormuzi saare omaette vaatamiväärsuseks mereni ulatuvad värvikirevad (ja kohati väga kummalisi kujundeid moodustavad) kaljud ja saarel leiduvad väga erineva kuju ja vormiga kivimid, samuti mägedevahelised väikesed, kuid värvikirevad orud. Saare mägisel rannikul võib leida hulgaliselt kohti, millelt avanevad imelised vaated saarele ja saare ümbrusele. Hormuzi mägises osas leidub ka väikesi, kuid äärmiselt omapäraseid ja huvitavaid, väga värvikirevaid (soola)koopaid, mida on võimalik omal käel külastada.