P, 10.12.2023

Nädalavahetusel toimub kuuvalgel retk ja loomaaias peetakse kõrvitsapidu

Naine
Copy
Peipsimaa valgusretked.
Peipsimaa valgusretked. Foto: Visit Estonia

Nädalavahetusel algavad mitmed tuntud sündmused, mis on kutsunud osalema juba aastaid edukalt nii peresid kui paare, nii individualiste kui ka suuremaid seltskondi ning kestavad mitu päeva.

31. oktoobril toimub Jägala jõel halloween'i süstamatk. Anija vallas Kaunissaares minnakse veele, kui kuu on taevas sama suur nagu äsja maakodust toodud kõrvits aknalaual.

Kõrvitsate teemal sekundeerib Tallinna loomaaed, kus 31. oktoobril toimub suur kõrvitsapidu. Loomadele serveeritakse toitu tavapärasest põnevamal moel. Külastajatel on huvitav jälgida, mida loomad kõrvitsatega ette võtavad: kes kaevub kõrvitsasse, kes veeretab seda kui palli, kes astub kõrvitsa lihtsalt puruks, et oleks mugavam suhu pista.

31. oktoobrist 5. detsembrini toimuvad Peipsimaa valgusretked – pimedatel sügisõhtutel toimub Peipsimaa matkaradadel kaheksa erinevat retke. Matka toetavad laterna- ja küünlavalgus, toit ja soe tee. Lapsed saavad matkal osaleda sooduspiletiga. 

31. oktoobrist 31. detsembrini toimuvad Eesti eri linnades näitused «​Plats. Väärikas kahanemine. Kaheksa linna», mis leiavad aset sõltuvalt paigast kahe nädala kuni kuu aja jooksul kaheksas Eesti väikelinnas. Tegemist on Veneetsia arhitektuuribiennalli eelnäitusega. Hõlmatud linnu ühendab see, et kõigi nende linnaväljakud on valminud viimastel aastatel «Eesti Vabariik 100» arhitektuuriprogrammi «Hea avalik ruum» raames. Lisaks näitustele toimuvad sel päeval linnades ka ekskursioonid, mis tutvustavad näitust ja linnaväljakute arhitektuuri. Linnad on loonud ka enda eriprogrammi. Näiteks toimub Rakveres noortele mõeldud arhitektuurikooli töötuba «Uuri ruumi», Võrus esitab ehtsat Itaalia muusikat Tommasso Primavera, Tõrvas pakub maitsvat toitu kodukohvik Supelung ning Põlvas näeb nii tulemöllu kui ka trummimängijaid.

1.–7. novembril toimub Tallinna restoranide nädal. Sel aastal pakub hõrgutisi kahes hinnaklassis kokku 61 restorani. Nädala pakkumised on mõeldud kahele kuni kuuele külastajale ning neist osasaamiseks tuleks kohad reserveerida vähemalt päev enne seda, kui on soov restorani minna.

Kuni 1. novembrini on viimane võimalus näha Filmimuuseumis näitust elust kui kostüümimängust: esindatud on erineva taustaga Eesti cosplayer'id, kes on selle hobiga juba mitu aastat tegelenud ja näitavad oma mitmekülgseid andeid.

31. oktoobrist 15. novembrini on PROTO Avastustehases Suur Leiutajate Kuu. Kogu pere programm pakub kolmel nädalavahetusel põnevaid leiutamise ja teadusteemalisi töötube, mänge ja show’sid.

Kultuurigurmaanidele soovitame Briti kunstniku Shezad Dawoodi ning Eesti teadlaste, ornitoloogide, ajaloolaste, muusikute ja kunstnike ühisnäitust «Leviaatan: Paljassaare peatükk» Kai kunstikeskuses, mille keskmes on virtuaalreaalsusfilm ja mida saab vaadata veel 8. novembrini.

Tartus toimub 4. novembrini nüüdismuusikafestival «miniAFEKT», Tallinnas toimuva festivali «AFEKT» sõsarsündmus.

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles