Sel nädalavahetusel vali kodule lähim – või vastupidi, just meelega kõige kaugem koht, kuhu sõita head eestimaist toitu nautima ja talvevarusid täiendama. Sügislaadad ootavad!

Rehepeks Eesti vabaõhumuuseumis, okassead ja pesukarud loomaaias

Lõunapoolne rahvas võiks ette võtta sõidu Tallinna, kus Eesti vabaõhumuuseumis toimub Eesti leiva päev ja sügislaat. Kogu perele sobilikul sündmusel on võimalik muu hulgas avastada uuena palju vana: osaleda rehepeksul ja jahvatada vilja, saada näpunäiteid, kuidas toitu mitte raisku lasta, mida teha kulunud rõivaesemega. Kui vabaõhumuuseumis käidud, tasub seada perega sammud loomaaeda, kus septembrikuu laupäevadel tutvustatakse okassigu ja pesukarusid.

Pesukaru
Pesukaru Foto: Inari Leiman

Parim õunapidu toimub Türil!

Rikkalikus valikus sügislaatasid toimub üle Eesti. Türil peetakse aasta suurimat õunapidu: õunu saab maitsta, osta ja nõu küsida õunte kasvatajatelt. Kohvikutes on aukohal õunakoogid ja -joogid ning valitakse parimad õunatooted.

Mustvee sügislaat ja Tartu Maarjalaat

Tartu Maarjalaadal kauplevad Eesti käsitöömeistrid ja väiketootjad. Käsitöö, istikud ja aiasaadused ning vanavara ootavad ka Mustvee sügislaadal.

Puhvetite päev Sibulateel
Puhvetite päev Sibulateel Foto: Visit Estonia

Puhvetite päev Sibulateel, parim angerjas Võrtsjärve ääres, lõppev toidufestival Saaremaal

Sibulatee puhvetite päeval on külalislahkelt avatud kohalikud kodud, kuhu sisse põigates saab lisaks värsketele ja kohalikele maitsetele osa ka kohalikest traditsioonidest. Võrtsjärve ääres korraldatav festival on pühendatud delikatesskalale angerjale. Veel jõuab häid maitseid nautima ka mere taha: Saaremaal lõpeb sel pühapäeval ligi kaks nädalat kestnud toidufestival.

Nostalgiapäevade paraad Haapsalus
Nostalgiapäevade paraad Haapsalus Foto: Visit Estonia

Kes nostalgitseb Haapsalus, kes vurab rattaga Alutagusel

Kes soovib tähelepanu lisaks peale rikkaliku värske saagi muule pühendada, on oodatud Haapsalu nostalgiapäevadele, mille üheks tähtsündmuseks on endisaegsete sõidukite paraad. Alutaguse rattamaratonil saab osaleda nii sportlike eesmärkidega kui osa võtta ka matkasõidust.

Facebook
Comments