E, 20.03.2023

GALERII ⟩ Kaubamaja moeetendusel näidati kuumimaid sügistrende

Annaliis Laidre
, Toimetaja
Kaubamaja moeetendusel näidati kuumimaid sügistrende
Facebook Messenger Twitter Whatsapp
Comments

Juba 60 aastat on Kaubamaja toonud Eestisse maailma moetrendid. Nii ka sel sügisel. Eile õhtul tähistati sügishooaja algust stiilikindla peoga Kai kunstikeskuses. Vaata galeriist, milliseid sügistrende Kaubamaja moelavale tõi.

«Värske moesügis annab võimalusi leida just see oma ja õige ning toob garderoobi naiselikkust, praktilisust, mustreid ja loodusest inspireeritud värve andes valikuid, mille peale saab igas olukorras ja iga ilmaga kindel olla,» kirjeldas tänavusi sügistrende Kaubamaja turundusdirektor Enel Kolk.

Ood naiselikkusele

Sügis teeb sügava kummarduse naiselikkusele ning toob tagasi voolujoonelised lõiked, vöötatud piha ja aksessuaarid. Oma nišši leiavad siit nii konservatiivsed klassikaaustajad kui ka julged eksperimenteerijad – luksuslikud kangad, kvaliteetsed materjalid, kostüümid ja kihiline stilistika annavad kandmiseks mitmeid erinevaid võimalusi. Täiusliku komplekti aitavad luua erinevad aksessuaarid, olgu selleks siis pikad (nahk)kindad, sallid, kübarad, romantilised prossid või retrotunnetusega päikeseprillid.

Moodsalt praktiline

Mood soosib sel sügisel Eesti heitlikku sügisilma, mis võib üllatada nii päikese, vihma kui ka lumetormiga. Seega vajame praktilisi ja funktsionaalseid ülerõivaid ning just seda sügistrendid meile pakuvadki. Puhvjoped, kvaliteetsed parkad, sooja voodriga tepitud kilemantlid ja klassikalised villamantlid kannavad stiilikindlalt välja iga ilma. Ka mehed saavad julgelt katsetada eri kangaste ja materjalide kooskõla – kergele päevasärgile sobib alati peale pintsak või soojem kudum. Selle peale tepitud vest, jope või teksasjakk, millele omakorda võib lisada parka või villamantli. Tulemus jääb põnev ja sätitud, aga ka kahtlemata praktiline.

Värvid looduse rüpest

Uus moehooaeg toob pildile sügisese looduse värvid – pruunid, karamell- ja kaamelibeežid toonid, mis on eriti rahustavad koos mahedalt kreemiste valgetega. Suvetunnet saab pikendada lisades pruunile piimjaid pastelltoone: buduaarilikku roosat, õrnalt pestud imitatsiooniga sinist, sirelilillat ja nurmenukukollast. Kirkamatest värvidest toonidest tasub pilk pöörata merevaigu-kollaste ja julgete punasete poole, mis mõjuvad tumedate toonide taustal nooruslikult ja lisavad energiat. Kui aga silm värvidest puhata soovib, siis on selle sügise kindel valik klassikaline must-valge, mis hoolimata oma lihtsusest köidab kahtlemata pilke.

Märksõnad
Tagasi üles