P, 3.12.2023

Nädalavahetus kutsub Hiiumaale kala ja õlut mekkima, kuid üritusi jagub ka muusikasõpradele

Naine
Facebook
Comments
Elva Elamusfestival
Elva Elamusfestival Foto: Visit Estonia/Jaak Jänes

Augusti eelviimasel nädalavahetusel pakub Eesti sündmuste maastik jätkuvalt väga rikkalikku valikut. Muusikafestivale toimub pea igas Eestimaa nurgas, sekka pakutakse sporti, toiduüritusi ning üht põnevat teemafestivali.

22. august - 23. august toimuvad üle Eestimaa järgmised üritused:

Võru linnapäevad

Laupäevani, 22. augustini toimuvad Võrus linnapäevad, mis pakuvad kõikidele osalejatele ning külalistele nii meeleolukat kontserdiprogrammi Kesklinna pargi laval kui järvekontserte, meistriklassi, õpitube ja vanatehnika näitust. 

Üritus kestab kell 10:00 - 22:00

XXIII Suure-Jaani muusikafestival

Üritus toimub nädala lõpuni, mis on keskendunud kaunile eesti muusikale. Ka seekord esitatakse Eesti heliloojate loomingut.

Piletite hinnad ja täpsema ajakava leiad siit!

Sõru jazz 

Sõru jazz kutsub huvilisi Hiiumaale, et pakkuda kosutust meditatiivsetest meeleoludest särtsakate gruuviorkestriteni välja. Kolme päeva jooksul esineb festivalil kokku üle 60 omanäolise muusiku.

Piletite hinnad ja täpsema ajakava leiad siit!

Haapsalu Tšaikovski festival 

Festival toob reedest pühapäevani publikuni omanäolise kontserdiprogrammi, mille esimeses pooles saab Haapsalu toomkiriku võlvide all Tallinna Kammerorkestri esituses kuulata Tšaikovski unustamatut serenaadi keelpillidele. Kontserdiprogrammi teises pooles kõlavad hoogsad ja muretud merelaulud Marko Matvere esituses, dirigeerib Tõnu Kaljuste.

Piletite hinnad ja täpsema ajakava leiad siit!

RuhnuRahu

Läänemaal, Ruhnu saarel pakub Eesti väikseim kultuurifestival RuhnuRahu filme, peeneid muusikuid ja plaadikeerajaid, kohalikku toitu, talguid saare heaks, sõite vanalaeval, loodus- ja kultuurikõnde, laste töötube, arutelusid ja muud.

Üritus kestab pühapäevani ja piletite ning ajakava kohta leiad infot siit!

Rahvusvaheline Valga Militaarajaloo festival

Laupäeval, 22. augustil toimub üks ainulaadsemaid militaarajaloo festivale – rahvusvaheline Valga Militaarajaloo festival, kus saavad kokku sõjaajaloo klubide liikmed erinevatest riikidest. Viiakse läbi näidislahinguid, toimub sõjameeste marss läbi linna, kus saab näha erinevates vormides sõjamehi- ja tehnikat, kohal on ka vanavara- ja käsitöölaat.

Üritus algab kell 8:00 ja pileti hind alates 2€

Elva Elamusfestival

Elva linnas saab 22. augustil osa võtta kogu päeva toimuvast Elva Elamusfestivalist, kus Tartumaa loomemajandusega tegelevad ettevõtted pakuvad elamusi, korraldavad töötube ning tutvustavad oma tooteid-teenuseid. Toimub ka huvialamess ning õhtu lõpetab Svjata Vatra kontsert.

Sissepääs festivalile ja kontserdile on TASUTA!

Hiiu Kala ja Õlle festival

Hiiumaal Kassaris aga tähistatakse 22. augustil tõelist saarlaste pidupäeva, Hiiu Kala ja Õlle festivali koos kalaäkise konkursi, Hiiumaa augukaevamise meistrivõistluste, kalatoidu õpitoa, hiiu õllede mekkimise, maitsva toiduala ja meelelahutusprogrammiga.

Kes ikkagi saarele ei jõua, ei pea Lõuna-Eestist kuhugi tõttama, sest laupäeval-pühapäeval ootab toidusõpru Peipsi Toidu Tänav 175 km, mida peetakse Vasknarvast Saaboldani ning mille raames avatakse 175 km ulatuses pop-up restorane, mis pakuvad roogasid, jooke Peipsimaa puhtast toorainest, nii uuemas kui ka vanemas võtmes.

Peipsi Toidu tänav
Peipsi Toidu tänav Foto: Visit Estonia/Tiit Grihin

Tallinna Kammermuusika festival

Pühapäeval alustab kuni 29. augustini kestev XVI Tallinna Kammermuusika festival. Seekord on teemaks «Põhjala perspektiivid» põhirõhuga Skandinaavia ja Eesti heliloojate loomingul. Festivalil kantakse ette seitse temaatilist ja eriilmelist kontserti – Grande, Saagad, Hirmulood, Pühendus, Marianne Leibur Trio, Beethoven 250 ja 28. augustil toimuv festivali gala.

Tartu Rulluisumaraton

Kel aga spordipisik sees, saab kas ise võistelda või kaasa elada pühapäeval, 23. augustil peetavale Tartu Rulluisumaratonile. Skandinaavia ning Baltikumi suurimal rulluisuüritusel ootavad spordisõpru maratoni- ja poolmaratoni rada ning 10 km distants.  Toimuvad ka pere noorimatele mõeldud lastesõidud.

Allikas: Puhka Eestis

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles