R, 9.12.2022

3 saladust, mida korras kodudega inimesed sinuga jagada tahavad

Dagmar Lamp
, Elu24 peatoimetaja asetäitja
3 saladust, mida korras kodudega inimesed sinuga jagada tahavad
Facebook Messenger Twitter Whatsapp
Comments
Foto: Shutterstock

On inimesi, kelle jaoks pole mingi vaev oma kodu korras ja puhtana hoida. Mida on neilt õppida?

Jah, korras kodudega inimesed on olemas ja neil on kodud tõesti alati korras. Sa ei pea neile kaks nädalat varem oma küllatulekust teada andma – ka ootamatult kohale jõudes astud ikka puhtasse korterisse. Kuidas nad seda küll teevad?

Brigitte toob välja kolm saladust, millest on teistelgi õppust võtta.

  1. Lihtsam on koristada natukesehaaval kui kõik korraga. Kas on lihtsam lapiga pliit puhtaks tõmmata pärast kokkamist või teha seda päevi hiljem, kui mustus on korralikult ära kuivanud? Jah, nõusid pesta on kohe pärast söömist tüütu, aga kui sa jätad nõud vedelema, on asi palju hullem. Kui sa teed kõik asjad ära kohe, kui need tegemist vajavad, ei kuhju ülesanded pealtnäha ületamatuks kohustustemäeks. Sama kehtib asjade kohta, mil on oma kindel koht. Pane nad kohe sinna ära.
  2. Rohkem asju = rohkem asju, mida puhastada. Jah, nii ongi. Mida rohkem asju kodus on, seda rohkem tolmu nad koguvad ja pindade puhastamiseks pead tegema rohkem liigutusi. Muidugi ei pea sa kodust kogu mööblit ja esemeid välja viskama, aga vaata asja kriitilise pilguga. Mida sa tegelikult vajad?
  3. Natuke pettust on lubatud. Isegi superpuhtad inimesed pole alati perfektsed, kuid nad loovad illusiooni, et kõik on korras ja puhas. Nad lihtsalt keskenduvad olulisele – kõigepealt suur pilt ja alles siis pisike nurgatagune. Kui sa ei tea, kust alustada, siis sulge silmad, astu tuppa, tee silmad lahti ja märka, mis esimesena pilku häirima jääb. Tõenäoliselt ei näe sa diivani alla, aga näed seda, mis on diivani peal. Niisiis alusta asjadest, mis jäävad silma, ning alles siis – kui aega üle jääb – liigu nurgatagustesse.
Märksõnad
Tagasi üles