:format(webp)/nginx/o/2020/08/03/13250500t1h5418.jpg)
Ülemaailmne pandeemia on sundinud paljusid inimesi ootamatult uut tööd otsima. Eitava vastuse saamine paneb tööotsijaid aina enam endalt küsima, mida järgmisel kandideerimisel paremini teha.
Koroonaviiruse tõttu on meid tabanud ebakindluse laine. Kuigi asjad tunduvad nukrad ja statistika on murettekitav palkavad ettevõtted endiselt töötajaid. Paljud inimesed lähevad endiselt töövestlustele ametikohtade pärast, mida nad võiksid kaaluda oma unistuste töökohana ettevõtetes, mida nad armastavad ja ka teil on võimalik seda sama teha. Esmalt tuleb veenduda, et tõstad esile oma väärtuse igal värbamisprotsessi etapil, alustades oma CV-st, kirjutab Kandideeri.ee.
Liiga palju erialast kõnepruuki
See on kõige enimlevinud viga, mida tehakse ikka ja jälle. Erialast kõnepruuki on oluline vältida eriti juhul, mil soovid kandideerida mõnda teise töövaldkonda, sest pandeemia on sinu praeguse tööandja majandusharu negatiivselt mõjutanud. Mõne teise kutseala esindajal on tihti keeruline mõista kitsama eriala kõnepruuki. Seda muidugi juhul kui säärast kõnepruuki uues ettevõttes või tööstuses ei kasutata. See võib uuele potensiaalsele tööandjale jätta sinust vaid väga eksitava mulje.
Oluline on endale teadvustada, et sul on piisavalt kogemusi uue ametikoha jaoks, kuhu kandideerid. Paraku võib värbajale jääda vastupidine mulje, kui kasutad uuele kohale kandideerides vana ametikoha kõnepruuki, mida seal ei kasutata. See omakorda viib värbajaid tihti oletuseni, et sul pole siiski vajalikku kogemust. Väldi keele kasutust, mida kasutad oma praeguses valdkonnas ning kirjelda oma kogemust nii nagu räägiksid sellest täiesti võõrale inimesele, kellel pole sinu valdkonnast mingit ettekujutust.
Valed saavutused CV-s
Teadagi peame CV-s kajastama oma seniseid saavutusi. Enamik inimesi võtab seda nõu kenasti kuulda ning tegutseb vastavalt juhistele. Samas unustavad nad tihti CV-sse lisada uuele ametikohale kandideerimiseks sobivaid saavutusi. Saavutused ei tähenda neid asju, mis vaid kõlavad kenasti. Samuti ei hõlma kõiki asju, mida oled oma karjääri jooksul teinud. Pole oluline, kui palju erinevaid saavutusi sa oma CV-sse lisad, kui need pole keskendunud kirjeldamisele, mida järgmisel ametikohal saaksid korda saata.
Kas sinu CV läbib kolme märksõnaloendi testi?
Kolme märksõnaloendi testi näol on tegemist meetodiga, mida kasutatakse oluliste märksõnade eisle toomiseks kohe CV alguses. Kui värbaja loeb sinu CV-st suvalist osa, näeb ta koheselt, et sul on tööks vajalikud oskused olemas või on mõjutatud seda edasi lugema, sest esimesed kolm sõna äratasid tähelepanu. On tehtud kindlaks, et värbajad ja värbamisjuhid kulutavad CV lugemiseks keskmiselt 7,4 sekundit ning viimane asi, mida sa ilmselt soovid, on saavutustele orienteeritud CV, milles puuduvad detailid, mis viitavad, et soovid just sellele ametkohale kandideerida.
Liiga mahukas CV vorming
Enamik tööotsijaid kulutavad liiga palju aega oma CV vormistamise pärast muretsemisele. Kõige enam tekib küsimusi just fondi, kuu, aasta ja paljude teiste pisidetailide suhtes. Siiski tuleks meelde jätta, et mõned neist asjadest ei ole CV vormistamisel nii olulised, et peaksid hiljem nende pärast liialt pead murdma. Ilus, kuid igav ja ebaolulisi asju rõhutav CV ei vii sind värbamisprotsessis tegelikult kuigi kaugele.
CV vormindamise eesmärk peaks olema siiski asjade lihtsa, selge ja sisutihedana hoidmine. Kõik, mis tekitab segadust sinu väärtuste ja seni saavutatu osas, suurendab üha enam tõenäosust, et saadetud CV leiab oma koha «tagasilükkamise» hunnikus. Proovi oma CV-d vormistada nii, et see muudab sinu väärtuse märkamise värbaja jaoks lihtsaks ja selgeks. Sõltuvalt sinu majandusharust võib olla kasulik mõningate lisapingutuste tegemine, et esteetiliselt ühelt ametikohalt teisele liikuda. Rõhuta CV-s kõige enam just kandideeritavale kohale sobivaid oskusi, kogemusi ja saavutusi.