R, 29.09.2023

Kuidas pesta oma nõudepesumasinat?

Triin Sepp
, Sõbranna.ee toimetaja
Facebook
Comments
Kuidas pesta masinat, mis sinu eest nõusid peseb?
Kuidas pesta masinat, mis sinu eest nõusid peseb? Foto: Shutterstock

Äärmiselt oluline on pesta neid asju, mis pesevad su asju, kirjutab popularmechanics.com.

Näiteks on üks selline asi sinu nõudepesumasin. Seda kasutades kogunevad masina sisemusse rasv, toiduosakesed ning seebijäänused, mis omakorda loovad ideaalse keskkonna bakterite, plekkide ning ebameeldivate lõhnade tekkeks. Lisaks ei pese räpane nõudepesumasin ka nõusid väga hästi puhtaks.

Kuigi igal nõudepesumasina tootjal on ilmselt oma spetsiifilised juhised, kuidas just nende masinat korras hoida, leiad siit neli soovitust, mille abil masinat puhastada, desinfitseerida ning halbadest lõhnadest vabastada.

  • Ava nõudepesumasina uks, eemalda alumine nõuderest ning uuri masina äravoolu ning prahifiltrit. (Kui sa pole kindel, kuidas filter masina küljest ära käib, heida pilk kasutusjuhendisse.) Vala äravoolust alla tassike vett, et teha kindlaks, et see korralikult töötab. Kui vajalik, eemalda äravoolus olevad takistused näiteks traadist painutatud riidepuu või spetsiaalse painduva harja abil. Järgmisena loputa filter jooksva vee all ning kasuta mõnd vana hambaharja, et selle küljest võimalikku sodi maha küürida. Seejärel pane puhas filter masinasse tagasi.
  • Kasuta puhast riidelappi, mille oled niisutanud lahjendatud äädikaga (üks osa äädikat, kaks osa vett), ning kasuta seda nõudepesumasina nelja sisenurga puhastamiseks, sest just sinna kipub kogunema kleepuv sodi ning lahustamata nõudepesuvahendi jäägid. Lisaks tõmba lapiga üle ka nõudepesumasina uksest ning seda nii seest- kui ka väljastpoolt. Pese üle ka masina «põrand».
  • Heida pilk peale masina laes olevale ringikeerlevale veepritsile ning tee kindlaks, et selles asuvad väikesed augud oleksid puhtad ning vabad. Kui mõni auguke on ummistunud toidujäänuste, seebi või katlakiviga, siis uurista need väikese naela, metallora või mõne teise peenikese otsaga tööriistaga puhtaks. (Ära kasuta hambaorki, sest see võib augu sisse ära murduda.)
  • Et nõudepesumasinat desinfitseerida, alusta protsessi sellega, et raputad tassitäie söögisoodat masina «põrandale». Seejärel sulge masina uks ning jäta sooda ööseks mõjuma – nii imab see endasse ebameeldivad lõhnad. Hommikul pane masin kuumaveetsükliga tööle. Oota paar minutit, kuni masina põrand on veega täitunud, seejärel ava uks, vala sisse kaks tassitäit lahjendamata äädikat. Sulge uks ning lase tsüklil lõpuni joosta. Sellist puhastustsüklit soovitatakse masinas läbi viia keskmiselt kord kuus.

Veel mõned nipid oma nõudepesumasina paremaks kasutamiseks.

  • Säästa elektrit, kasutades õhkkuivatuse või energiasäästmise režiime, selle asemel, et lasta masinal nõud kuuma õhuga kuivatada.
  • Säästa vett sellega, et käivitad masina alles siis, kui see täis saanud on.
  • Ära loputa, vaid kraabi oma nõudelt suurem mustus enne nõudepesumasinasse panekut.
  • Et su nõud kindlasti masinast puhtalt välja tuleksid, loe kasutusjuhendit, et saada teada, millisesse masina ossa teatud liiki nõud parima puhastuse jaoks paigutada tuleks.
  • Tee kindlaks, et sa ei blokeeri nõudega ei seebijaoturit, veepritsi ega ka ühtki teist masina sees pesutsükli ajal liikuvat osa.
Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles