Üllatavalt kerge tunne kõhus
Mõned nädalad enne tähtaega hakkab beebi end ilmale tulekuks ette valmistama ning tema pea laskub vaagnasse. Tulevasele emale toob see kaasa kergema tunde kõhus ning üle pika aja on mugavam hingata. Ent vaagnasse vajunud pea suurendab jällegi survet põiele, mistõttu peab üha sagedamini pissil käima. Mõnel juhul võib vaagnasse vajunud pea tekitada ka häbemeluu valu.
Umbes kuu enne lapse sündi võib naine hakata käituma teisiti kui varem – kohe märgatavalt. Ta koristab sagedamini, sätib haiglakotti mitmeid kordi kokku või ümber, värvib tulevase lapse tuba, ostab ohtralt lapsele riideid jne. See on ka aeg, kus lausa kästakse mehel lõpuks voodi kokku panna. Seda nimetatakse „pesitsusinstinktiks“, kuna naise soov on kodus kõik enne lapse tulekut korda seada.
Paljudel naistel esineb raseduse ajal unetust, eriti raseduse lõpus, kuna suurenev kõht surub põiele ning ajab tihti tualetti. Teine põhjus on õudusunenäod eelolevast sünnitusest või lihtsalt liiga realistlikud unenäod. Sageli muutuvad säärased unenäod lausa „elavaks“ mõned päevad enne lapse sündi.
Peatsest sünnitusest võib märku anda ka pakitsus alaseljas, eriti sellisel juhul kui kogu raseduse ajal seljavalu endast märku pole andnud.
Paar nädalat või lausa kuu enne sünnitust võid hakata tundma menstruatsioonilaadseid valusid kõhus. Mõnikord on need üksikud valuhood, kuid vahel ka regulaarsed. Esmasünnitaja võivad need valud päris ära ehmatada, sest tekib tunne, et nüüd läheb asjaks. Ei pruugi! Seetõttu kutsutaksegi neid libavaludeks. Need on otsekui keha valmisoleku kontroll. Libavalud kaovad tavaliselt paari tunniga. Ent kui tekib kahtlus, kas tegemist on libavalu või õige sünnitegevuse algusega, tasub minna erakorralisse kontrolli.