Nii Kadak kui ka Reimand tõid välja, et kulude kaardistamisel oli oluline silmas pidada ka teenuste hinna ja kvaliteedi suhet – näiteks side- ja elektriteenuse puhul.
Reimandi sõnul on ta pea terve oma elu kasutanud mobiilsideteenuste jaoks Tele2-e, mis erinevaid mobiilipakette võrreldes on osutunud seni kõige mõistlikumaks, ning tunneb, et pole soovinud seda vahetada. «Olen kõnede ja interneti kvaliteediga rahul ning pean mobiilipaketti valides oluliseks just selle õiglast hinda,» sõnas Reimand. Kui mõtled aga paketi vahetamisele, tasub alati erinevatelt operaatoritelt pakkumised küsida – nö võistupakkumises võid sageli leida lõpuks endale väga soodsa hinna.
- Toidukuludelt on võimalik säästa
Üheks suureks kuluartikliks on toit. Mõlemad tudengid on viinud oma väljas söömised miinimumini ja söövad nii palju kui võimalik kodus. Ka siin aitab väga palju raha säästa just oskuslik planeerimine. «Kui nädala toidukorv ette planeerida, siis on väga väikese eelarvega hakkama saada. Seda enam, et suvel saab rohelise ja värske kraami turult väga soodsalt kätte,» avaldas Kadak ja lisas: «Alati võrdlen ka kilohinda ja kui kvaliteedis pole varasemalt vahet näinud, siis võtan soodsama pakkumise. Ka sooduspakkumiste ajal oma toiduvarude täiendamine aitab raha säästa. Siis on tihtipeale palju ka selliseid pakkumisi, kus 2=3.»
- Teeni lisaraha: suveks tööle või praktikale
Kuigi sel suvel võib mõnevõrra keerulisem lisatöökoht leida, on nii Kadakul kui ka Reimandil töökohad olemas. Kadak teenib lisaraha praktikandina ja Reimand kohvikus töötades.
Samas on lisarahateenimise võimalusi ka neil, kes on töökoha otsimise viimasele hetkele jätnud. «Tööampse saab teha nii Goworkabit’i kui ka Bolti või Wolti kullerina. Lisaks olen kuulnud, et paljud kaubandusettevõtted otsivad abijõudu e-poodide pakkide kokku panemisel,» avaldas Kadak.
Kokkuvõtteks soovitasid mõlemad tüdrukud suve nautida, aga mitte kulutada sellele, mille arvelt on võimalik soodsamalt hakkama saada. «Suvel ei taha keegi säästmise peale mõelda, aga nende väikeste sammude abil jääb raha rohkem kätte, sest ära jäävad emotsiooniostud ja tarbetud ülemaksmised,» sõnas Kadak lõpetuseks.