Iga pere vajadused ning soovid on erilised – paljudes kodudes on ema tööle naasmine vaba valik, kuid teistel jällegi põhjendatud rahalise seisuga. Olgu põhjus mistahes, tuleb nii mõnigi asi korralikult läbi mõelda, kui tehakse otsus beebi kõrvalt tööle minna.
Milline on töö iseloom ja kui paindlik on tööandja?
Need on kaks küsimus, mis tuleb endale väga selgeks mõelda ning ka tööandjaga läbi rääkida. Sellest oleneb, kas beebi kõrvalt töö tegemine on üleüldse võimalik. Kui tööandja ei soosi lapsega tegelemist tööajal ning töö saab seetõttu kannatada, siis pole loota, et see hoiak ajaga paremaks läheb, isegi kui emale on seadusega ette nähtud pausid lapse toitmiseks.
Kes vaatab last, kui ema pole?
Kui peres on mõlemad vanemad, siis pole tõenäoliselt küsimust, kes jääb lapsega koju, kui ema tööle läheb. Läbi tuleb see mõelda juhul, kui isa puudub või käib ka tema täiskohaga tööl. Sellisel juhul peab leidma väga kindla ja usaldusväärse tugivõrgustiku, kes on vaimselt valmis ja ka füüsiliselt suutelised beebi eest hoolt kandma.
Kuidas saan oma lapsele rinda pakkuda?
Rinnaga toitvad emad, kelle laps on alla 18 kuu vanune, võivad võtta 30-minutilise rinnaga toitmise pausi iga kolme tunni tagant või ühe 60-minutilise pausi päevas. Kui on kaks või enam last, on rinnaga toitmise paus vähemalt ühe tunni kestusega. Siin tuleb arvestada aga asjaoluga, et kui töökoht asub kodust kasvõi 15-minutilise autosõidu kaugusel, siis ise koju sõita selle ette antud ajaga pole võimalik ning, kui keegi hakkab last toimetama tööle peaks seda suutma teha pea 3 korda päevas (laps riidesse, autosse, riidest lahti, söötmisele, riidesse, autosse, koju). Põhimõtteliselt jõuab beebi vaevu koduukseni, kui kogu see trall taas pihta hakkab. Kui vähegi võimalik võiks ema teha tööd kodus.