P, 25.09.2022

Viis lihtsat soovitust, mille abil ka kodus ilus püsida

Triin Sepp
, Sõbranna.ee toimetaja
Viis lihtsat soovitust, mille abil ka kodus ilus püsida
Facebook Messenger Twitter Whatsapp
Comments
Pilt on illustreeriv.
Pilt on illustreeriv. Foto: Shutterstock

Ilu- ja moeblogija Kristjaana Mere jagab viit lihtsat moodust, mille abil tema on viimase kahe kuu jooksul eriolukorras oma naha, tervise ja meelerahu eest hoolt kandnud.

1. Käi iga päev jalutamas

Tempokas värskes õhus kõndimine on minu jaoks alati väga oluline olnud, üldjuhul käin ma jalutamas lausa kaks korda päevas, hommikul ja õhtul ning teen iga päev kokku keskmiselt 12 000 sammu. Värske õhk mõjub hästi nii näonahale kui meeleolule. Eriti tore on kõndida, kuulates lemmikmuusikat ja nautides meie ümber aina rohelisemaks muutuvat loodust.

2. Muuda kodu spaaks

Kodus olles ja arvuti taga tööd tehes on ideaalne aeg turgutada oma näonahka erinevate maskidega. Nii kannan ma pea iga päev silmade alla erinevaid geelmaske ning kasutan ülejäänud näol samuti niisutavaid ja sära andvaid maske. Eriti igatsen ma praeguses eriolukorras oma juuksurit ning olen seetõttu ise hoolitsenud palju ka oma juuste eest, toites neid juuksemaskide ja seerumite abil.

3. Ära unusta vitamiine

Vitamiinide võtmine on olnud osa minu igapäevasest rutiinist juba väga pikka aega ning tavaliselt tarbin ma vitamiine vastavalt aastaajale. Praegusel ajal pärast väsitavat talve võtan ma lisaks D-vitamiini ja biotiini. Samuti olen teinud erinevaid vitamiinikuure, hetkel kasutan näiteks Truvivity TruWithin toidulisandeid, mis kaitsevad nahka oksüdatiivse stressi eest ning annavad mulle vajalikku niisutust ja hoolt, mida pelgalt toitumise ja näokreemidega pole võimalik saavutada.

4. Joo aluselist vett

Olen suur kohvisõber ja püüan kofeiini tarbimist reguleerida vee joomisega. Hiljuti olen tavalise vee asemel hakanud jooma aluselist vett ja seda vähemalt 3–4 klaasi päevas, mis aitab taastada pH-d ning võidelda väsimuse, stressi ja halva enesetundega. Inimese keha pH võiks alati olla kergelt aluseline. Happeliseks muudab selle ebatervislik elustiil ja tasakaalustamata toitumine ning aluseline vesi aitab sinu keha taas tasakaalu viia.

5. Lase kehal ja mõtetel puhata

Kuna ma töötan niikuinii kodus, siis eriolukord minu igapäevaelus suuri muutusi kaasa ei toonud. Vaatamata sellele olen ma varasemast veel rohkem veetnud aega oma perega, raamatuid lugenud, joonistanud ja ka värviraamatuid värvinud, lastes nõnda oma peal ja kehal puhata kõigest, mis tegelikult päeva lõpuks mingit tähtsust ei oma. Kõik see, mida elame läbi seespidiselt, peegeldub ju lõppkokkuvõttes ka meie välimuses.

Märksõnad
Tagasi üles