«Oli 2008. aasta kevad, kui jäin lapsehoolduspuhkusele. Kõik oli siis ilus, majandus rõkkas ja kätte sain palka umbes Eesti keskmise ringis,» rääkis naine.
2010. aasta sügisel otsustas ta tagasi tööle minna, sest säästud olid otsakorral ja laps ka piisavalt vana, et teda hoidja hooleks jätta.
«Mis seal ikka, helistasin oma ülemusele ja leppisime vestluse kokku. Tööle jõudes nägin, et kontori read olid kuidagi hõredad,» mainis ta. «Mõtlesin, et ju siis on uus kord ja nüüd võib enamik töötajaid koos lõunal käia.»
«Istusin vestluste tuppa maha ja jäin ootama. Nagu ikka, hilines ülemus 20 minutit,» muigas väikelapse ema.
Ülemus oli naise sõnul kuidagi kummalise olemisega, kuid ta asus kohe asja juurde ja selgitas, et sooviks tööle tagasi tulla. Lisaks mainis ta oma uusi ideid ja seda, kuidas talle meeldis seal töötada.
«Selle peale vastas mu ülemus, et eks sa tule - tingimused on samad nagu ikka – töölepingus on kirjas miinimumpalk,» rääkis naine. «Ma ei mõistnud, et kuidas miinimumpalk, kui enne sain palju rohkem. Siis ta tõi mu töölepingu, ja nii oli seal tõesti kirjas. Miinimumpalk ja ülejäänud tulemustasu,» nentis ta.
Naine teadis küll, mis tal lepingus kirjas on, kuid varem oli tööandja lubanud, et tulemustasu vähemaks ei võeta ja see jääb püsima. Kui aga naine selle kohta täpsemalt uuris, ütles endine ülemus, et naine oli ise loll, kui lepingule alla kirjutas ja peaks end häbenema.