Ära lõika varbaküüsi liiga pikaks
«Kui jätad küüned liiga pikaks või lõikad nad liiga lühikeseks, võib hiljem esineda küüne sissekasvamist,» nendib Sutera.
Väldi liigset naha viilimist
«Pärast kosutavat vanni või dušši kasuta kandade pehmendamiseks kannaviili. Viili kasutades ära nühi seda edasi-tagasi mööda nahka, vaid ainult ühes suunas. Pea meeles, et mikroskoopiliste vigastuste tekkimise vältimiseks viili kandu pigem vähem kui liiga palju. Mida sügavamale sa viilid, seda suurem tõenäosus on end vigastada, ning kui soovid nahamõhnadest vabaneda, võib sügavam viilimine nende teket hoopiski soodustada,» hoiatab Sutera.
Niisuta regulaarselt jalgu
«Regulaarne niisutamine võib aidata sul vältida lõhendite ja nahamõhnade tekkimist. Kasuta vaid spetsiaalselt jalgadele mõeldud niisutajaid ning kanna nahamõhnadele veidi õhem kiht kreemi kui mujale nahale,» soovitab Sutera. «Kindlasti jälgi hoolikalt, milliseid aineid niisutaja sisaldab. Mida rohkem niisutavaid aineid see sisaldab, seda parem. Kindlasti oleks hea, kui see sisaldaks ka veidike kollageeni, et nahk mõnusalt pehme jääks.»
Ära kasuta roostes, puhastamata või vananenud tööriistu
«Korraliku koduse pediküüri tegemiseks vajad korralikke vahendeid. Pediküüriks kasutatavad tööriistad võivad tunduda väga kallid, aga need kestavad kauem ning saavutad nendega kordades paremaid tulemusi kui roostes või vananenud tööriistadega. Kindlasti jälgi, et pärast kasutamist alati oma tööriistu puhastad. Soovitatavalt kasuta lisaks nende pesemisele ka antiseptilist vahendit, et vältida bakterite paljunemist. Bakterite paljunemise vältimiseks hoia oma tarvikud eemal ka niiskest duširuumist ning hoiusta neid mõnes kuivas kohas. Mis kõige olulisem – ära jaga oma tööriistu kellegi teisega,» lisab ta.