Naise jaoks pole midagi ilusamat ja armsamat, kui tulevane isa oma väikese kõhubeebiga räägib. See võib alguses tunduda väheke kentsakas, kuid see tekitab siiski palju sooje emotsioone, mis omakorda loovad turvatunnet – see on meie pere kuhu väike beebi on oodatud! Mingil hetkel tunneb kõhubeebi ära nii isa puudutuse kui hääle ning kui ta siia tundmatusse maailma sünnib ootavad teda juba varasemast tuttav ema ja isa hääl ning puudutused. Igasugusest valehäbist tasub juba varakult üle saada, sest laps paneb tulevikus oma isa tegema palju „huvitavamaid“ asju, kui kõhuga rääkimine.
Puuduta ja ole olemas juba esimesel võimalusel
Tulevane isa, kui kardad, et teed oma beebi puudutades katki, siis ole mureta – ei sa tee! Alguses võid end kohmaka ja kobana tunda, kuid see möödub. Ka esmakordselt emaks saanule on beebi eest hoolitsemine võõras ja nõuab õppimist. Koos on kergem õppida, kuid selleks, et õppida, peab mõlemale osapoolele andma võimaluse.
Beebi jaoks on nahk-naha kontakt äärmiselt vajalik ning seda on isal võimalik pakkuda juba esimestel tundidel, et lasta naisel sünnitusest puhata. Beebi jaoks on lähedus oluline, kuna see aitab teda rahustada ja ka ühtlasi oma kehatemperatuuri hoida. Isa soojus, südamelöögid ja hingamisrütm on sama väärtuslik ja lohutav kui ema oma.
Uus roll väsitab teid kindlasti mõlemaid, kuid kodus ole samuti beebiga võimalikult palju koos ning anna samal ajal puhkust emale. Vannita, vaheta mähkmeid ja riideid, käi jalutamas, loe raamatuid või laula.