3. Nahale võib tekkida lööve
Kui sa regulaarselt duši all ei käi, siis muutub su nahk rasuseks ning soolaseks, mis võib viia punnide ning löövete tekkeni. Nahk muutub päeva jooksul nagunii higiseks, ent kui sa kehale loomulikult tekkivat higi ja rasu maha ei pese, siis koguneb see nahale ning ummistunud poorid ning vinnid on palju kergemad tekkima. Hommikune ja õhtune näopesu aitab sind kaitsta punnide ning akne eest, kuid duši all käies väldid ka kehale tekkida võivaid lööbeid.
4. Sinust võib erituma hakata halba lõhna
On vähetuntud fakt, et tegelikult ei lõhna halvasti mitte higi ise, vaid halva odööri tekitajateks on hoopis nahal elavad bakterid, mille vohamist higi soodustab. Seega, kui duši alla ei jõua, siis võib sinu keha hakata ebameeldivaid lõhnu eritama. Halvad kehalõhnad on näiteks üks peamisi põhjusi, miks kaaslasest lahku minnakse. Kuigi igasugused deodorandid, parfüümid ja muud taolised tooted aitavad kehalõhnu peita, siis tegelikult nad vaid maskeerivad neid, seega peaks ikkagi käima duši all, et eemaldada halva aroomi otsene tekkepõhjus.
5. Nahk võib liigselt kuivada
Kui sul on mõni nahahaigus, näiteks ekseem, siis aitab regulaarne pesemas käimine vältida haigussümptomite halvenemist. Ekseemi korral soovitatakse end pesta korra päevas, et nahka niisutada. Ent hoia duši all käigud pigem lühidad ning ära kasuta liiga kuuma vett – see võib nahka hoopiski kuivatada. Pärast pesuskäiku kreemita nahka kindlasti niisutava tootega. Surnud naharakud ning rasu moodustavad naha pealmise kihi ning kui pesus käimist edasi lükata, siis võibki nahk tunduda sügelev ning kuiv.