1. Milline on minu elustiil? Milliseid tegevusi sisaldavad minu argipäevad, nädalavahetused, puhkusereisid, suvepuhkused? Kas ma viibin palju kontoris või suures seltskonnas? Kui veedan suurema osa ajast kodus, kas tahaksin sellest hoolimata alati esinduslik välja näha? Kuidas veedan oma vaba aega? Kas ja milliseid kultuuriüritusi külastan, millistes restoranides ja pidudel käin?
2. Milliseid rõivaid ma oma elustiili jaoks vajan? Kas minu rõivad peaksid toetama mingit teatavat ühiskondlikku positsiooni? Kas ma pean iga päev esinduslik välja nägema? Kas mul on ambitsioon ronida karjääriredelil ja kas mu riietus saab seda kuidagi toetada? Kas mu riided peavad järgima kõige uuemaid moeröögatusi või eelistan klassikaks kujunenud rõivaesemeid? Kuidas ma riietun, kui lähen poodi, koeraga jalutama või sõbrannaga kohvikusse?
3. Põhimõttelised märksõnad, millest lähtun garderoobi kokku panemisel. Mis on minu prioriteedid rõivaste valimisel ning kas ja kui palju olen valmis neid muutma? Kas kõige olulisem on klassikalisus, moodsus, uudsus, mugavus, jätkusuutlikus, värv, tegumood, materjal või hoopis brändi silt? Kas eelistan värvikirevat stiili või monokroomsust? Vali endale 2-3 olulist märksõna, millest lähtuda ning sõnasta oma isiklik garderoobi-manifest, näiteks: „Minu rõivad olgu alati mugavad, aga elegantsed ning pigem pastelsetes toonides“ või: „Minimalistlik stiil, pigem musta värvi rõivad tuntud brändidelt.“
4. Mida ja kui palju? Kui oled välja mõelnud, milliseid riideesemeid sul vaja on, pane paika nende hulk. Küsi endalt, kui tihti sa tunned vajadust vahelduse järele? Mitut erinevat kleiti ja püksipaari sa vajad, et piisavalt sageli tunda, et sul on jälle midagi uut seljas.