Vihastades unustatakse üsna tihti ära tõsiasi, et igal asjal on oma põhjus. See ei pruugi meile alati meeldida ning kindlasti on ka põhjuseid, mis tunduvad absurdsena, aga need on kindlasti olemas. Sageli võetakse teiste välja käidud põhjuseid ka ebameeldivate vabandustena, mis leppimist omakorda raskendavad.
Selleks, et suudaksid kellelegi andeks anda, tuleb sul kõige pealt järele mõelda, milles tegelikult on teise inimese «süü». Samuti, kas on üldse mõtet vihane olla. Andeks andmata muutuvad halvad emotsioonid kibestumiseks ning sul on aina keerulisem jääda positiivseks ning oma eluga edasi liikuda.
Selleks, et nii ei juhtuks, anname sulle mõned lihtsad näpunäited, mille mõistmise korral sul andestamine tõenäoliselt natukene kergemini läheb.
Andestamine ei peitu ainult sõnades
Paljude inimeste arvates peitub andeks andmine vaid sõnades, paljude jaoks aga tegudes. Korralik andestamine sisaldab tegelikult neid mõlemat. Aga mis kõige peamine - sisu loeb. Kui sa palud sõnadega kellegi käest vabandust, siis ilma selle tähendusele mõtlemata, võid lause ka vabalt enda teada jätta. Mõtestatult vabandamine näitab ka sinu poolset aksepteerimist juhtunu suhtes ning et üritad sellele lahendust leida. Seega mõtle oma sõnad läbi ning püüa mitte korrata varem tehtud vigu.
Andestamine ei keela sul midagi tunda
Kellelegi andestamine ei tähenda seda, et sul ei tohi olla mingeid emotsioone juhtunu või inimeste osas. Sa võid siiski tunda end vihaselt või solvunult, aga mida kauem sa neid emotsioone enda sees hoiad, seda rusuvamalt sa end tõenäoliselt tunned.