Õige ja ergonoomiline kehaasend vabastab lihaspingetest
Kui tööd on vaja teha istudes, peab kael olema vertikaalselt püsti, mitte kallutatud ettepoole või alla. Püüa ekraan sättida silmade kõrgusele. Õlad peavad olema vabas asendis, käed keha lähedal ja selg hästi toetatud. Kui puudub hea tool, säti ise selja nimmeosa juurde padi, pleed või spetsiaalne nimmetugi. Ranne peab olema neutraalses asendis ja toetatud, mitte kallutatud üles ega alla. Jalad peaksid toetuma vastu maad.
Väga oluline on valgustus
Ükskõik kas loed läpaka ekraanilt uudiseid või kirjutad paberile märkmeid, on tähis ruumi valgustus. Tuba peab olema ühtlaselt valgustatud, see tagab silmade heaolu. Oluline, et laud või töötasapind oleks piisavalt hästi valgustatud. Mõistlik on kasutada ergonoomilist laualampi, millel saab valgusvärve muuta vastavalt ajale – hommikul sinisem valgus, lõuna ajal neutraalne ja õhtul mõnus kollakas päikeseloojangu valgus.
Meie keha vajab liikumist
Pikka aega ühes asendis töötamine, isegi siis, kui sul on hea kehaasend, on halvem, kui lihtsalt ebaergonoomiline tööasend. Pea piisavalt puhkepause. Iga 30 tööminuti järel puhka 5 minutit, kõnni ning ära unusta harjutusi. Tehke harjutusi koos laste ja kogu perega!
Selleks, et sinu töö oleks produktiivne ja hästi sooritatud koosta «to-do-list» ning priotiseeri tegevused kategooriasse, näiteks värvide järgi punased, kollased, rohelised. Nii on sul lihtsam aega planeerida. Tööd aitavad rööpas hoida kokkulepitud tähtajad, kindel vastutusvaldkond ja planeeritud tegevused.