Kõlab naeruväärselt? Võib-olla veel nädal aega kõlab, ja siis läheb üle võlli, saab iseenesest mõistetavaks ja küsitakse: miks me küll enne nii ei teinud?
Kentsakas, et paljude jaoks on olemas vaid kaks äärmust: muretus ja paanika. Minu jaoks on see konkreetsele finesside ja nüanssidega skaala. Ühes ääres on muretus ja teises paanika. Ja on nii palju muid teadlik-olemise võimalusi nende kahe vahel. Mul ei ole ei muretuse ega paanika äärmustesse asja, ma sammun sellel skaalal, vahel on rohkem, vahel vähem muret, see on paindlik olukord, ja muutuste sisendiks on info.
Üks hea uue vaja vanasõna meenub ka. «Muretu inimene võib sada korda õigel teel olla ja üks kord eksida. Paranoiaga inimene võib sada korda eksida ja üks kord õigel teel olla. Kumb neist ellu jääb?»
Nojah, kusagilt lugesin seda ütlust. Samas võib vastu ütelda, et mis elu see selline on, jääd ellu küll, aga see on muret täis elu...
Mina ei soovi muretseda. See skaala on tegelikult mitmedimensiooniline, sealt ei puudu ka huumor ja turvatunne.
Me arutasime koolimineku otsust lapsega koos. Vaatasime värskeid uudiseid, numbreid, logaritme. Ta ütles: «Mäletad, kui sa ütlesid, et siis ei lähe ma kooli, kui on hommikul üle 300 surnu. Aga vaata, kui palju neid nüüd on...»
Me teeme temaga viimasel ajal viiruse üle nalja. Käisin ükspäev poes, vinnasin siis kotid autost välja, kutsusin ta appi ja hüüdsin: «Tule appi, enne kui Korontšik saabub!» Talle tegi see väga nalja. Sellest peale räägime kogu aeg kellestki Korontšikust, kes võib kohe uksele koputada. Umbes nagu see lastelaul: «Majast majasse astub jonn, küsib, kas lapsi kodus on... Mine minema, jorupill jonn, Sirtsu sohu sind ajame!»
Ja mis me siis kokku arutasime? Eks ikka seda, et kooli homme ei lähe. Sest äkki on «Korontšik» ka homme kooli tulemas.