Kui enese liigutamisega pole veel algust tehtud, tasuks seda kohe teha. Mõõdukas trenn suurendab võimalust rasedaks jääda, kuna suurendab õnnehormooni, vähendab stressi ning suurendab ka suguelundite verevoolu – kõik see on viljastumiseks vajalik. Lisaks aitab keha hea vorm toime tulla rasedusega, sest rase olla pole kerge.
Kuid mõõdukus on siinkohal märksõna, mida ei tasu unustada. Liigne füüsiline koormus võib rasestumisplaanid hoopis nurjata. Suur ja äkiline koormuse muutus võib kehale mõjuda ehmatavalt ning pole harvad juhud, kui pingeline treeningkava lööb segi menstruaaltsükli ning mõneks ajaks võib lõppeda ka ovulatsioon.
Toitumine on raseduse planeerimise ning raseduse ajal üks olulisemaid asju, millel silm peal hoida. Tervislik toitumine ei käi aga vaid naiste kohta. Tervislikud rasvad, nagu oomega-3, võivad suurendada mehe seemnerakkude liikuvust, samas kui küllastunud rasvad seda pärsivad. Seega tasub burgerid mõneks ajaks menüüst välja jätta. Asendusena tasuks süüa rohkem lõhet, lehtköögivilju, kreeka pähkleid ning granaatõuna.
Liigsele kohvile ja alkoholile „EI“
Liigne kofeiin ja alkohol ei ole rasedust soodustavad tegurid – need kurnavad organismi. Sama kehtib nikotiini kohta. Kui kohvi kogust võiks vähendada kahele tassile päevas, siis alkohol ja nikotiin võiksid ja lausa peaksid raseduse planeerimise ja raseduse ajal olema sajaprotsendiliselt unustatud.
Kui on soov rasestuda kiiremini, tasub kehamahlad voolama saada loomulikul viisil mõne hea vanamoodsa eelmänguga. Õlipõhised kreemid/libestid võivad muuta tupe pH-d, mis pärsib seemnerakkude liikuvust. Ka sülg võib osutuda seemnerakkude tapjaks.
Olgu aga siinkohal mainitud, et ükski strateegia ei pruugi tagada sajaprotsendilist edu. Sageli on elul ja loodusel varuks omad plaanid ning üllatused.