Õunasiidri äädikas on üks kõige alahinnatum ja tähelepanuta jäetud juuksehooldustoode, mis sul praegu kapiriiulil seisab. Õunaäädikas teeb kahuste juustega suisa maagiat, kirjutab Cosmopolitan.
Naturaalne ilueliksiir, mis paneb juuksed võrratult särama
Imeline õunaäädikas aitab peanahaprobleemide ja taltsutamatute juuste korral. Õunaäädikas paneb juuksed võrratult särama ja tekitab tunde, juskui oleksid väga kallis juustehoolduses käinud.
Arvestades, et paljudes isevalmistatud juuksemaskides võib olla pisut ka negatiivseid mõjusid, on õunaäädikas küll üks neist, mis üdini positiivne.
Siin on õunaäädika positiivsed mõjud juustele:
Kõõmavastane toime
Õunaäädikas on naturaalselt antibakteriaalse ja seenevastase omadusega, mis kaotab kõõma põhjustava pärmi ja ennetab uue teket. Õunaäädikas on sama efektiivne nagu ketokonasool või püritioontsink – kaks püha graali, mida kasutatakse kõõmašampoonides. Küll aga on õunaäädikas naha vastu tunduvalt õrnem.
Peanaha sügelus ja ärritus
Isegi, kui tegemist on äädikaga, aitab see ärritust leevendada. Õunaäädikal on ka looduslik põletikuvastane toime, mis rahustab peanahka. Erinevalt kauplustest kättesaadavatest viimistlusvahenditest ei jäta õunaäädikas juukseid raskeks ja rasuseks.
Muudab juuksed läikivaks ja siledaks
Peanaha loomulik pH on nagunii pisut happeline, aga juuksehooldustooted muudavad olukorra veelgi hullemaks. Happeline õunaäädikas aitab pH-d tasakaalustada ja muudab kiharad imepehmeks.
Kuidas juukseid õunaäädikaga loputada?
Äädikat ei tohiks kindlasti otse pudelist pähe kallata, sest ta on ikkagi küllaltki happeline. Õunaäädikas tuleb veega lahjendada, vahekorras üks osa õunaäädikat viie osa veega. Pese juuksed kõigepealt šampooniga puhtaks. Seejärel loputa juuksed äädikavee lahusega. Hoia samal ajal kindlasti silmad ja suu kinni. Juuksed võivad mõnda aega äädikale omaselt lõhnata, aga see kaob peagi. Juukseid võib õunaäädikaga mitte rohkem, kui kord nädalas loputada.