«See teema on nii suur häbiasi, mis loob olukorra, kus paljud inimesed kannatavad,» lisab Tuuli. «Seksi ei saa ületähtsustada, samas ei saa seda kindlasti ka alatähtsustada. Sul võivad olla elus kõik valdkonnad väga hästi: perega hästi, karjäär läheb üles, raha voolab. Aga kui sul on suhted ja seks siiski korrast ära, kui selles valdkonnas asi lonkab, ei saa sa olla õnnelik.»
«Avameelset seksisaadet ei olegi siin varem tehtud, selle koha peal on meedias olnud auk,» arvab Anne-Mari Müller. «Samas on häid näiteid maailmast: Inglismaal tehti saatesarja «Sex Education Show» just selle mõttega, et vähendada suguhaiguste levikut, teismeliste rasedusi, porno halba mõju. Saate mõju on mõõdetud. Seksist rääkimine ekraanil, kui seda teha heatahtlikult ja ausalt, lahendab tõepoolest probleeme.»
Seksi saab nautida miljonil eri moel, kuid seal on üks võtmekomponent, milleta miski ei õnnestu – vabadus. Sa pead lõpetama muretsemise selle pärast, mida teine sinust arvab, ja laskma minna. Aga kuidas hirmude ja ebakindluse kammitsaist välja vingerdada?
«Julgus seksist ja suhetest ausalt rääkida annab enesekindlust. See on väga vabastav!» ütleb saates osalenud kirjanik Chris Kala (28), kes veab podcast'i Ausad Mehed. «Kui mees räägib asjadest, mis on kuidagi sentimentaalsed või intiimsed, tundub see tabu, ohtlik teema. Aga mina ei taha olla mees, kes kannab maske edasi! Aus, avatud vestlus toob tulemusi. Meie, mehed, oleme samamoodi inimesed, meil on emotsioonid, tunded ja hirmud. Valetamine on meisse mingil määral sisse kasvatatud, aga kui otsustad rääkida, saad aru, et varjata pole midagi. Mulle tundub, et ühiskond liigub õiges suunas: avatumaks, ausamaks, otsekohesemaks ja emotsionaalsemaks.»