Kuulda oli, kuidas siin ja seal vajusid kiirelt maale linnasugulased, kel mulluse suure elektrikatkestuse ajal elekter ära läks. Ma ei kujuta ette, kas see «küllatulek» neile maainimestele tegelikult ka meeldis. «Kes pärast naerab, see naerab paremini,» mõtlesid nad, võibolla, rahulikult, võibolla kibestunult, sest neile tuli ehk Suure Peetri ja Väikese Peetri lugu meelde. Maal kannatame ära igasugused ajad ja meil on siin igapäevane ellujäämiskool. Puupliit ja kaev ja maakelder täis toitu ja käed, mis oskavad vajadusel kana tappa ja kartulit maha panna... Põline rikkus.
Aga mitte ainult sugulased ei vaataks sel juhul maa poole. Tegelikult vaataks hädaolukorras kõik loogiliselt mõtlevad linlased maa poole.
Väga, väga ebamugav on sellele mõelda! Ma loodan väga, et seda kõike ei juhtu.
Sest minu talu on tegelikult liiga lihtsasti suurelt teelt avastatav.
Ma aiman, et mõtleksin hoopis teisiti, sügava sisemise rahuldustundega kogu asja peale, kui ma elaksin sügaval metsa sees, omaette, kohas, kust keegi mind ei leiaks. «Õues on tuul ja torm, aga minul on põõsa all peidus soe ja hea,» midagi sellist olevat lastele õpetatud klassikalise turvatunde-luuletusena, kord üks Pedas õppinud sõbranna rääkis. Kontrast maailmatormide ja iseenda sooja kohaga, mis on - nota bene - peidus!
Aga ma armastan enda majakest liialt palju, et seda müüma ja keset metsa uut otsima hakata. Kui oleksin nullpunktis, kui hakkaksin praegu maamaja ostma, siis teeksin küll nii, nagu ühest raamatust lugesin: privaatsust armastav kinnisvaraostja ütles maaklerile: «Kujutage ette, et ma soovin hakata illegaalset kanepipõldu kasvatama, ja seda ei tohi mitte keegi maalt, õhust ega vee pealt lähenedes üles leida. Vaat leidke mulle selline talu!»