P, 5.02.2023

Kondoomiassortii – 16 erinevat latekskaaslast

Triin Sepp
, Sõbranna.ee toimetaja
Kondoomiassortii – 16 erinevat latekskaaslast
Facebook Messenger Twitter Whatsapp
Comments
Seks on tore, kuid ohutus ennekõike!
Seks on tore, kuid ohutus ennekõike! Foto: Shutterstock

Ka kõige väiksema kioski kondoomilett võib silme eest kirjuks võtta. Ent kuidas vastu vaatavast suuruste, maitsete, värvide ja tekstuuride virvarrist enda jaoks sobivaim valida?

Kõigepealt tasub öelda, et pole olemas valet kondoomi – juba ainuüksi see, et otsustasid seda kasutada, teeb su valiku õigeks. Ent kui sul on tavapärasest erinev varustus või soovid lihtsalt midagi teistsugust proovida, siis ehk on abiks järgnev nimekiri.

1. Tavalised

Kõige tavalisem latekskondoom, mille saad osta. Ilma igasuguste kellade ning viledeta, isegi ilma libestita. Neil on ka teine väga hea kasutus: kui lähed matkama või väga vihmasesse kohta reisile või paadiga sõitma, siis saab sellise preservatiivi sisse panna asjad, mis niiskust kardavad, näiteks mobiiltelefon. Sõlm peale ning tehtud! Kuna tänapäeval tuleb enamik kondoome juba libestatult, siis peab kõige tavalisemate kondoomide puhul tähelepanelik olema.

2. Libestiga

Kondoom tavalise koguse libestiga või siis ekstra koguse libestiga, kui pakil on nii kirjas. Mugavam variant, kui ise libestituubiga mässata ning enamasti piisab vahekordade jaoks kondoomil olevast libestikogusest. Kuid ole ettevaatlik! Ära kasuta lateksist kondoomidega õlisid või õli baasil libesteid, need aitavad kaasa kondoomi kiiremale purunemisele. Kasuta libesteid, mis on vee või silikooni baasil.

3. Tuimastiga

Sobilik kaaslane juhuks, kui meesterahvas kipub liiga kiiresti orgasmi saama. Tuimastiga kondoomid sisaldavad kergelt nahka tuimastavaid toimeaineid, mis aitavad mehel kauem vastu pidada.

4. Tavalisest õhemad

Neile, kes soovivad eriti nahalähedast kogemust, ent siiski hoolivad oma seksuaalsest tervisest. Tehtud õhemast lateksist kui tavalised kondoomid. Üritavad jätta tunde, justkui sa ei kasutakski kondoomi.

5. Tavalisest paksemad

Neile, kellel kipuvad voodis hullates kondoomid katki minema või neile, kes on eriti mures oma turvalisuse pärast. Tehtud veidi paksemast lateksist kui tavalised kondoomid.

6. Värvilised

Tõenäoliselt saadaval juba kõigis vikerkaarevärvides, lisaks veel mitmevärvilisi. Kondoomikasutajale, kes soovib midagi tavalisest veidi erinevat, ent ei soovi maitse või tekstuurimuutusega jamada.

7. Tekstuuriga

Siia kategooriasse kuuluvad kõiksugused triibulised ja täpilised kondoomid. Enamasti on need mõeldud naispoole stimuleerimiseks, sest mustrid asuvad kondoomi välisküljel.

8. Maitsetega

Taas on maailmast võimalik leida väga paljude eri maitsetega kondoome. Kõige obskuursemad maitsed, millest meie toimetus kuulnud on: õlu, viski, peekon, küüslauk, Kagu-Aasia puuvili durian (mis maitseb küll hästi, ent lõhnab nagu pesemata sokk), tikka masala (kreemjas indiapärane kaste) ning muidugi ka kanepi maitsega kondoomid. Selle kõrval on poodides tavaliselt pakutavad vanilje, maasikas, banaan ja apelsin juba täiesti normaalsed valikud!

9. Lateksivabad

Kui sul on lateksiallergia, ent siiski soovid harrastada turvaseksi kondoomiga, siis kasuta lateksivabasid kondoome. Näiteks on võimalik kasutada polüisopreenist kondoome või hoopis proovida naturaalseid lambasoolest alternatiive. (Viimased aga kahjuks raseduse ega suguhaiguste eest ei kaitse.)

10. Pimedas helendavad

Hoia seda kondoomi mõnikümmend sekundit lambi all, kuni enda ja kaaslase riideid eemaldad ning seejärel on madalama valgusega või pimedas toas juba üsna huvitav. Üks on kindel, peenise leiab kindlasti üles!

11. Tavalisest suuremad

Nii mõnedki härrad on õnnistatud kopsaka meheauga, mis ühel või teisel põhjusel tavalisse kondoomi ei mahu. Seetõttu tehakse kondoome, mis on pikemad, laiema diameetriga või koguni mõlemat. Mõeldud on ka meeste peale, kes tunnevad, et kondoom on kitsas just tipust ning neile on mõeldud tavalise suurusega, ent enne lõppu otsast veidi laiemaks minevad preservatiivid.

12. Tavalisest väiksemad

Mõnel voodikaaslasel võib olla ka veidi väiksem meheau, mida tuleb lateksiga kinni katta. Et kaitsevahend peal ei lotendaks, mõeldakse ka sellistele meestele ning valmistatakse pisut väiksemate proportsioonidega preservatiive. Need pole ilmselt tavakaubanduses nii levinud, kuid internetiavarustest leiab endale sobiva katte iga peenis!

13. Spermitsiidiga

Spermitsiidi eesmärk on mehest väljuvaid väikeseid ujujaid liikumisvõimetuks muuta, ent see ei tee spermitsiidiga kondoome rohkem efektiivseteks kui tavalisi. Selle asemel kaotavad need kiiremini kehtivuse ja tekitavad tihti peenisele rohkem ärritust, mis võib infektsioonide levikule hoopiski kaasa aidata.

14. Mesilaskärje kujuga

Just täpselt, kuusnurga kujulise mustriga kondoomid peaksid andma parema kaitse kondoomi purunemise vastu ning paremini istuma ja tihkelt naha vastas olema. Esialgu valmistab selliseid kondoome vaid Lelo, nimi on neil Hex ja nad tunduvad täiesti futuristlikud. Seega midagi neile, kes armastavad innovatsiooni või kelle voodimängud on tulevikuteemalised.

15. Piltidega

Internet on toonud meie pilgu ette ka pildiliste kondoomidega kaunistatud peenised. Jah, lateksile on joonistatud kas tätoveeringuid, mustreid või midagi kolmandat, et meheau oleks lisaks suurusele ka eriti esteetiline. Eestis tavapoodides selliseid ilmselt ei müüda, kuid veebist saab neid ilmselt tellida just nii imelike piltidega, kui fantaasia lubab. Välismaalt ja tundmatutelt firmadelt kondoome tellides peaks küll ettevaatlikum olema, et tegemist poleks lihtsalt naljatootega ning see ka tegelikult raseduse ning haiguste eest kaitseks.

16. Naistele

Viimase, ent mitte vähem olulisena, väärivad kindlasti oma kohta siin nimekirjas ka naistekondoomid. Need leiavad tihti vähe kajastust, ent on siiski täiesti olemas ja toimivad tooted, mis on samuti lateksist ning sisestatakse tuppe ja lükatakse selle tagumisse otsa. Neid kiputakse küll keerulise paigutusmeetodi tõttu valesti paigaldama (umbes ühel korral viiest), ent korrektselt kasutades on nende tõhusus 95%, vaid paar protsenti madalam kui meeste omal. Need on hea viis naisel oma terviseohjad enda kätte haarata ning mitte mehe peale lootma jääda. Naistekondoome soovitatakse siiski kasutada koostöös pillide, spiraali või implantaadiga – meetoditega, mis aitavad vältida soovimatuid rasedusi, ent ei kaitse suguhaiguste eest. Pealegi – naistekondoomi võib sisestada tuppe kuni 8 tundi enne vahekorda. Seega ei pea riiete seljast rebimise ning linade vahele hüppamise keskel tegema tavapärast kondoomipausi.

Märksõnad
Tagasi üles