Jälgi veetemperatuuri ja duši all viibimise aja pikkust
Paljud inimesed soovivad kaua kuuma dušši võtta, kuid tegelikult pole see nahale kuigi hea. Kuum vesi ja pikk dušivõtt võivad nahalt selle loomuliku rasukihi maha pesta. Naha niiskustasakaalu säilitamiseks on parem soe vesi ja lühemad dušid ning vannid.
Puhasta iga kord pesukäsna ja rätikut
Ehkki võid arvata, et seebid on kaetud pisikutega, leidis epidemioloogia ja nakkuste kohta tehtud uuring, et seebist ei kandu bakterid edasi nahale. Samas tehti kindlaks, et pesukäsnad suudavad surnud naharakud lõksu püüda ning kuum dušš tekitab käsnale bakterite paljunemiseks soodsad tingimused.
Sama kehtib ka rätikute kohta. Kasuta igal pesukorral puhast ja kuiva rätikut või loputa seda pärast igat kasutamist ning riputa kuivama.
Pese korralikult pesuvahend nahalt maha
Välja arvatud juhul, kui kasutad õrna puhastusvahendit koos täiendavate niisutajatega, mille puhul pole loputamine ette nähtud. Nahaärrituste ning kuivuse vältimiseks veendu, et vesi jääb pärast loputamist vahuvabaks.
Kasutage õiget seepi või dušigeeli
Valige pesemiseks seep või dušigeel, mis ei tekita palju vahtu. Mida vahutavam toode on, seda karmimalt mõjub ta sinu nahale, eemaldades selle normaalse rasu.
Pea meeles, et tegelikult ei pea sa kasutama iga dušikorra ajal seepi ega dušigeeli, eriti kui teed seda rohkem kui kord päevas. Kui sa pole just väga higine või kokku puutunud saasteainetega, piisab keha puhastamiseks vaid veest.