P, 10.12.2023

Põhiline asi, mille pärast mees seksi ajal muretseb

Marju Ränk
, toimetaja
Copy
Foto: Shutterstock

Kuigi seks peaks olema nii mehe kui naise jaoks nauditav ja lõbus tegevus, muretsevad paljud, mis võib juhtuda akti ajal ja peale seda, kirjutab Women’s Health.

Briti veebileht Superdrug Online Doctor korraldas küsitluse, et välja selgitada, mis on meeste ja naiste suurimad seksiga seotud hirmud.

Vastajate hulgas oli üle tuhande ameeriklase ja üle tuhande eurooplasest naise ja mehe. Osalejad hindasid oma hirme skaalal 1-10.

Küsitluse kohaselt kardavad naised kõige enam, et seksuaalpartner keeldub kasutamast kondoomi või et tal on mõni sugulisel teel leviv haigus. Meeste nimekirjas oli esikohal hirm suguhaiguste ees. Teisel kohal seisis kartus, et partner ei saa orgasmi, ega tunne rahulolu.

Suuruselt kolmas mõlema sugupoole hirm oli, et kondoom libiseb vahekorra ajal pealt ära või seks viib soovimatu raseduseni. Paljud meeste hirmud on seotud seksuaalse sooritusega, samas kui naised tunnevad hirmu ka oma turvalisuse pärast. Naiste viies suurim hirm oli, kui mees ei usu, et «ei» tähendab päriselt ka keeldumist.

Viiendal kohal asetses hirm selle ees, kui mees äkki juhtub märkama venitus- või sünnitusarme.

Foto: Superdrug Online Doctor
Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles