29. jaanuari 1939 aasta Uudislehe esiküljel teatatakse, et «homme saab sõna Hitler», kinnitades ühtlasi, et olukord Euroopas pole kartustäratav. Mõned leheküljed edasi keerates jõuame me aga sektsioonini «Naine, laps, kodu ja köök», kus jagatakse tähtsaid nõuandeid naistele – alates sellest, kuidas pesta vaipu lõpetades manitsusega, et «minnalaskmine pole õige».

Üsna lustakas veerg kannab pealkirja «Ta on küll kütkestav – kuid halb perenaine», kus suisa piltmaterjaliga on illustreeritud, kuidas üks õige naine siiski käituda ei tohi.

 

Foto: Repro
  1. Ah, te oletegi juba siin? Ja minu kohv pole veel valmis ja ma ise ei ole ka veel aega õieti rõivastudagi saanud. Ent püüan teha kõik imekiirelt ja paari minuti pärast olen valmis. Ta tuleb aga kindlasti alles poole tunni või tunniaja pärast.

    Repro

  2. Selline on siis mugav kohvitunnike. Ikka ja jälle tõuseb perenaine lauast. Kohv ei ole küllalt kange või ei ole tal head aroomi, üks lusik puudub, kõrvaltoas on alles aken lahti ja suhkru on ta lauale hoopis toomata unustanud.

    Repro

  3. Kas te võtaksite veel, kui perenaine pealetükkiva armastusväärsusega teid ikka jälle sunnib: «Olge nii hea ja võtke ometi veel üks tükk kooki, sest te ei ole kindlasti veel küllalt söönud: Ei – ma ei istu enne, kui te olete võtnud.»

    Repro

  4. Kus on perenaine? Teda ei ole külaliste hulgas, vaid viibib oma sõbratari seltsis, kellega ta nagu nii igapäev tundideviisi telefoniteel kõneleb. Vaikses nurgakeses kahekesi süvenevad nad nii lõpmata tähtsaisse rõivastusküsimustesse, kuna külalised kannatamatult perenaist ootavad.
Kommentaarid
Copy