1. D-vitamiini vähesus võib kaasa tuua erektsioonihäired
Talvine vähene valgus võib avaldada mõju mehe võimekusele erektsiooni saada ning hoida, sest päikesest saadava D-vitamiini tase veres langeb ja seda seostatakse erektsioonihäiretega. Lisaks tasub mainida, et mida madalam vitamiini tase on, seda raskemini võib see häirumus avalduda.
2. Hooajaline depressioon mõjutab libiidot
Paljud inimesed Eestis põevad hooajalist depressiooni, mis avaldub eriti tugevalt pimeda aja saabudes. Ent lisaks meeleolu mõjutamisele omab see haigus mõju ka libiido taseme üle. Kui pühadeaeg süvendab su üksildustunnet ega too sulle tavaliselt positiivseid emotsioone, on suurem tõenäosus ka vähest seksiisu kogeda.
3. Üksildus võib libiido talveunne saata
Kui elad külmas kliimas, kus regulaarselt talvel ka midagi taevast sajab, siis oled ilmselt isegi märganud, et sel hooajal on raskem ennast diivanilt püsti ajada ning välja minna. Kuigi keegi ei taha, et talle midagi märga krae vahele sajab, võib selline käitumine tuua kaasa üksilduse tunde, olenemata sellest, kas oled suhtes või mitte. Üksildus aga ei mõju libiidole üldse hästi ning võib selle suisa talveunne saata.
4. Madalad serotoniinitasemed võivad libiidot hoopis tõsta
Serotoniin on oluline kemikaal ajus, mis mõjutab tuju, energiataset, und ning seksiisu. Uuringud on näidanud, et talvel ringleb seda kemikaali kehas kõige vähem, ent see võib tähendada hoopis libiido tõusu. Miks? Paljud antidepressandid mõjutavad serotoniinitaset, üritades seda tõsta, ent tuues ühtlasi kaasa häireid seksuaalelus. Sellest võib järeldada, et vähene serotoniinikogus kehas hoopiski tõstab huvi seksi vastu.