Miks sa ärkad hommikuti peavaluga üles ja kuidas seda edaspidi vältida?

Naine
Copy
Foto: Shutterstock

Kas ärkad hommikuti pidevalt peavaluga üles? Sellel on oma põhjus ja selle vastu on ka abi!

Hommikune peavalu võib olla märk sellest, et sa enese teadmata kiristad unes hambaid. «Paljud inimesed maandavad niimoodi stressi,» selgitab Müncheni hambaarst, dr Annette Jasper.

Surve lõualihastele on sealjuures kümme korda suurem kui söömisel. See mõjutab unekvaliteeti, kuna nägu, kukal ja õlad on pinges, mis omakorda lühendab sügava une faaside kestust. 

See aitab

Katsu lamada külje peal, see vähendab survet hammastele. Dr Jasper soovitab hambaarsti juures kunstmaterjalist kape valmistada lasta, mida kantakse öösel nagu kerget hambaklambrit üla- ja alalõual ning mis kaitseb ka lõuga ja hambaid.

On aga ilmselge, et esmalt tuleb stressist vabaneda, kui tahad kiristamisest ja sellega seotud peavaludest lahti saada, kirjutab Freundin

Aroomteraapiline massaaž või vahuvann küünlavalgel võib pingealandamisel imesid korda saata. Suureks abiks on ka lõdvestavad hingamisharjutused. 

Vähemalt kaks tundi enne magamaminekut tuleks kõik nuti- ja muud ekraanid välja lülitada, soovitavad eksperdid. Tee seda juba täna õhtul!

.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles