T, 30.05.2023

Kuritegudest fantaasiateni: 28 saladust, mida võid partneri eest rahuliku südamega varjata

Dagmar Lamp
, Teemaveebide osakonna juhataja
Facebook Twitter
Comments
Foto: Shutterstock

Kas sa räägid oma kallimale kõigest? Muidugi peab suhtes olema aus ja avatud, kuid on kordi, kui on tegelikult sinust lahkem ja targem, kui sa kõike välja ei purtsata, mis mõttes toimub.

Espresso toob välja, millised on need korrad, kui sa ei pea oma partnerile tõtt rääkima.

 1. Sulle ei meeldi tema perekond. Ja ei peagi meeldima, kuid targem on oma arvamus endale hoida.
 2. Su perekonnale ei meeldi su partner. Kuid su partneril pole vaja seda teada, see teeks asja ainult hullemaks.
 3. Sa pole enam kallimasse pööraselt armunud. Pikaajalises suhtes olevad inimesed teavad, et kõik pole ainult lilled ja liblikad ning et tõusud ja mõõnad on suhte normaalne osa. Pöörane algusaja armumine muutubki teatud hetkel rahulikumaks, kuid sügavamaks armastuseks ja see on hea asi.
 4. Sa tunned tema sõbra vastu tõmmet. On normaalne, kui ka teised inimesed tekitavad sinus aeg-ajalt hingevärinaid, kuid kui tegemist on tema sõbraga, on parem, kui sa sellest ei räägiks.
 5. Ta ei meeldi su sõbrale. Kui sina oma kallimat jumaldad ja su sõber ütleb, et ta ei taha temast kuuldagi, on targem mitte asjast oma partnerile rääkida. Vähemalt mitte enne, kui sa tead, milles asi – on võimalik, et su sõber näeb ohumärke, mida sina ei märka.
 6. Sulle ei meeldi tema sõber. Pikas suhtes pead tõenäoliselt tema sõbraga vahetevahel kohtuma, seega püüa aru saada, miks see nii on ja saa sellega lihtsalt hakkama.
 7. Oma sõprade saladused. Isegi, kui sa tavaliselt räägid oma partnerile kõigest, siis kui sulle on midagi usaldatud, on täiesti okei, kui sa selle enda teada jätad.
 8. Su eks oli mõnes mõttes parem. Inimesed lähevad lahku erinevatel põhjustel ja kuigi sa ei taha enam oma eksiga olla, võib olla asju, mis sulle praegusest kallimast tema juures rohkem meeldisid. Aga su praegune partner pole inimene, kellele sellest rääkida.
 9. Sa jälitad oma eksi sotsiaalmeedias. Samuti asi, mis jätta enda teada.
 10. Sa jälitad tema eksi sotsiaalmeedias. Kui sa seda teed, püüa aru saada, miks. Oled sa ebakindel, armukade, rahutu? Targem on ehk asjast partneriga rääkida, aga kui sa oled lihtsalt uudishimulik, siis hoia suu kinni.
 11. Kui palju partnereid sul olnud on. Selle info jagamine viib tavaliselt ebakindluseni ja armukadeduseni.
 12. Sa mõnikord fantaseerid oma eksist. Kui sul on olnud rohkem kui üks intiimsuhe, on normaalne, et sa neid võrdled, kuid eksifantaasiate mainimine võib olla kallimale suur löök.
 13. Keegi lõi sulle külge. Enne, kui sellest räägid, mõtle tagajärgedele. Kas sa loodad, et ta näeb sind ihaldusväärsemana – siis kas su ihad on kõik täidetud? Või oli see tuttav, kas ta saab vihaseks?
 14. Sa oled kellestki sisse võetud. Ka seda võib püsisuhtes inimestega juhtuda, kuid see võib su kallimale väga hiaget teha.
 15. Sa oled kunagist kallimat petnud. Kui see juhtus ühe korra ja sul on senini väga kahju, siis ei peaks sa seda luukere kapist välja võtma.
 16. Sulle ei meeldi tema tehtud kingitus. Pole vaja, et temagi end halvasti tunneks. Ole tänulik.
 17. Sa nuhkisid tema telefonis. Ühe küsitluse järgi kaaluksid 31 protsenti inimestest partnerist lahkuminekut, kui selguks, et ta on nende telefonis nuhkinud.
 18. Need püksid teevad ta paksuks. Iga asja välja plurtsatamine, mis su mõttest läbi käib, võib suhte tappa. Pole mingit põhjust, miks sa peaks ütlema, kas ta näeb teatud riietuses paks välja või kui tal on kehvade juuste päev.
 19. Sa arvad, et ta peaks kaalu kaotama. Keegi ei taha kuulda, et nende partner peab neid paksuks ning selle välja ütlemine on garantii, et sa teed talle väga haiget. Kui sul on päriselt mure, siis räägi sellest armastavalt ja empaatiliselt, muul juhul oled sa lihtsalt õelusekott.
 20. Sa vaatasid järgmise osa ilma temata ära. Paljud paarid veedavad õhtuid koos lemmikseriaale vaadates ning lihtne on Netflixis vajutada «järgmise episoodi» nupule. Sa tead, et ta on pettunud, et sa ilma temata vaatasid. See on okei, kui sa teeskled, et näed seda esimest korda, kui te kahekesi selle osani jõuate.
 21. Sa oled käinud ilukirurgi juures. Ehk lasid korrigeerida nina, kõhtu või kasutasid Botoxit – misiganes see on, ei ole sa kohustatud oma isiklikku terviseajalugu partneriga arutama. Eriti kui armid näha pole.
 22. Sa arvad, et ta on kehv milleski, mida ta armastab. Olgu selleks pillimäng, laulmine või kirjutamine – selle põhjal, mida sa näinud oled, ei peaks ta oma karjäärist hobi nimel loobuma. Ning ei, sa ei peaks seda välja ütlema, sest «tõe» ütlemine teeb rohkem kahju kui kasu.
 23. Kellele sa hääle andsid. Jah, inimesed, kel on kardinaalselt erinevad poliitilised vaated, saavad suhtes olla küll. Kuid sellele tuleb delikaatselt läheneda – ärge üldse arutlege poliitilistel teemadel, näiteks. Nii et jäta oma hääle-eelistus enda teada.
 24. Sinu palk. Jah, kui te olete abielus või jagate finantse, siis muidugi on see oluline info. Muul juhul – kui sa just ei taha, ei pea sa seda infot avaldama.
 25. Sinu toidumürgituse räpased üksikasjad. Kui su partner just sedalaadi huumorit ei hinda, võib see olla paras romantikatapja.
 26. Sa oled korda saatnud väärteo. Paljud inimesed on sattunud seadusega pahuksisse. Olgu selleks varastatud huulepulk, kiiruseületamine, joint’iga vahele jäämine... Kui sa oled nüüd seadusekuulekaks kodanik ja kuritegevus ei mõjuta su elu, siis jäta minevik sinna, kuhu see kuulub – selja taha.
 27. Sinuga juhtus minevikus midagi koledat. Kui sa oled läbi elanud trauma, tead kindlasti, kui raske on sellest rääkida. Kui sa veel ei suuda seda teha, on täiesti okei, kui sa selle endale hoiad, kuni end piisavalt mugavalt tunned.
 28. Mis sõnumi sa said. Sõnumite saatmine on privaatne tegevus sõnumi saatja ja saaja vahel. Su partner ei tohiks mingil juhul su sõnumeid lugeda ja tal pole mingit õigust teada iga sõna, mida sa kellegagi vahetad, isegi kui sa neist sõnumitest parasjagu juttu teed.
 29. Sa vihkad tema lemmiklooma. Sa ei pea tema koera või kassi parimaks sõbraks hakkama, aga tolereerima pead sa looma küll.
Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles