Mida teha, kui arvad, et sind on uimastatud
Kuna uimastamise tõttu võib teadvusekaotus kiiresti tulla, tuleb kahtluse korral esimese asjana pöörduda sõbra või usaldusisiku poole ning talle oma kahtlusest teada anda. Sel hetkel pole mõtet raisata aega süüdlase otsimisele või sümptomite guugeldamisele. Teavita endale kättesaadavaimat usaldusväärset inimest, et sul oleks keegi, kes sul silma peal saab hoida. Sõber saab aidata sul ohutumasse kohta jõuda ning kiirabi kutsuda või sind ise EMOsse viia.
Kindlasti mine haiglasse analüüse tegema, sest ainult nii on võimalik uimastamine kinnitada. Vägistamisuimastid püsivad kehas vaid mõne tunni ega jäta endast jälgi maha, seega tuleb EMO-sse pöördudes või kiirabile kohe teada anda oma kahtlusest, et vajalikud analüüsid kohe tehtud saaksid.
Kui ärkad ja kahtlustad oma sümptomite põhjal, et sind võidi uimastada, tuleb samuti kohe haiglasse pöörduda. Lisaks analüüsidele tehakse ka günekoloogiline läbivaatus, et tuvastada võimalikku kuritarvitamist ning kogutud asitõendeid saab hiljem kasutada süüdlase leidmiseks. Asitõendite säilitamiseks ei tohiks enne abiotsimist ennast pesta ega riideid vahetada. Kui viimane on aga vältimatu, hoia need riided igaks juhuks ikkagi alles.
Pea meeles!
Uimastamine ja vägistamine ei ole kunagi ohvri süü. Paraku tunnevad paljud ohvrid aga süüd ja vastutust just endal lasuvat ning kahjuks hoiab see süütunne neid ka abi otsimast. Ainus aga, kes vägistamise või isegi vägistamiskatse eest vastutab, on teo toimepanija ehk vägistaja ise. Ära karda otsida abi, sest nii kaitsed sa ennast ja ka võimalikke uusi ohvreid! Ööpäevaringselt aitavad sind hädaabi number 112, erakorralise meditsiini osakonnad haiglate juures, naiste tugiliin 1492 või kriisiabitelefon 116 006.