N, 30.11.2023

Vinnid: mis juhtub, kui sa neid pigistad?

Naine
Facebook
Comments
Foto: Shutterstock

Vistrikud on kohutavalt tüütud ja nad ilmuvad alati kõige ebasobivamal hetkel. Nii haarab paljusid südamlik kirg ja asutakse kiirelt asja kallale, et kiheleva punniga arved õiendada. Mida arvavad sellest dermatoloogid? 

Vistrikud tekivad tavaliselt karvanääpsude ummistuste tagajärjel. Surnud naharakud ja rasu kogunevad folliikuli avause ette ja moodustavad omamoodi korgi. Juhtub see lõhkema, muutuvad vistrikud oksüdatsiooniprotsessi käigus mustaks. 

«Tähtis on, et vistrikku ei pigistataks kunagi liiga kõvasti, sest rasunäärmed tungivad seeläbi sügavale nahka ja võivad esile kutsuda veelgi hullemaid reaktsioone,» hoiatab Ameerika dermatoloog  dr Michael Freeman.

Akne vistrikutest?

Täiesti tähelepanuta ei peaks vistrikke siiski ka jätma. Mõnikord kaovad nad küll naha loomuliku koorumise käigus iseenesest, ent pikapeale võivad nad põhjustada ka aknet. Dermatoloog dr Carroll selgitab intervjuus väljaandele The List: «Kui üha rohkem rasu ja baktereid koguneb ummistunud pooridesse, siis võib see tekitada põletikke, vistrikke ja aknet.» 

Kuidas siis ikkagi kõige paremini nahka hooldada? Nahaeksperdid soovitavad kasutada selliseid hooldustooteid ja koorijaid, mis toimivad ummistunud pooride vastaselt ja reguleerivad rasutoodangut. Peale selle oleks igati tark tegu kord kuus kosmeetiku juures professionaalses hoolduses käia.  

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles