Päevatoimetaja:
Heidi Ruul
Saada vihje

Maailmaränduri jälgedes seiklema!

Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Copy
Uyuni soolaväljad Boliivias on tõesti suured.
Uyuni soolaväljad Boliivias on tõesti suured. Foto: Risto Prii

Kui läbida kahe aastaga ratta seljas 30 000 kilomeetrit ja sõita läbi kümneid erinevaid riike, siis satub ikka ette neid kohti, mis tunduvad erilisemad kui teised. Millised on maailmas need kauged paigad, kuhu iga inimene võiks korra elus jõuda, sellest kirjutab juulis Eestisse naasnud maailmarändur Risto Prii.

Chimborazo vulkaan Ecuadoris: lähim punkt päikesele

Chimborazo vulkaan asub Ecuadori keskosas, umbes 50 kilomeetri kaugusel Riobamba linnast. 6263 meetrisena on tegu Ecuadori kõrgeima mäega. Kuna Chimborazo asub ekvaatorile väga lähedal, on tegemist lähima punktiga päikesele, tehes silmad ette ka kuulsale Mount Everestile. Niisiis tuleks varuda palju päiksekreemi ja võib-olla ka lisaks hapnikuballoon. Okei, ehk nii hull asi ei ole, aga siiski on 5000–6000 meetri kõrgusel õhk väga hõre ja igasugune füüsiline tegevus palju raskem. Otse meretasemel asuvast Eestist Chimborazot külastada pole väga mõistlik. Oleks soovitatav mõned päevad enne veeta näiteks umbes 2000 meetri kõrgusel asuvas Banose linnas, mis on Chimborazole väga lähedal, et harjuda vaikselt suuremate kõrgustega. Vulkaani ümbritsev maastik on väga Marsi sarnane ja kuna tegemist on mitteaktiivse vulkaaniga, pole ka erilist ohtu laava alla mattuda. Kaasa tuleks võtta soojad riided, sest temperatuurid langevad tihti miinusesse ja olenevalt aastaajast võib ka märjaks saada.

Tagasi üles