R, 2.06.2023

Seitse märki, et oled emotsionaalselt kurnavas suhtes

Dagmar Lamp
, Teemaveebide osakonna juhataja
Facebook Twitter
Comments
Foto: Shutterstock

Kui sa panustad oma energiat suhtele, mis ei rahulda su vajadus, tekitab see ilmselt sinus frustratsiooni ja on emotsionaalselt kurnav.

Kui sa tunned, et su partner ei toeta sind, võib seda olla väga raske sõnadesse panna. Samas ei ole ükski suhe täiuslik ning erimeelsusi tuleb ikka ette. Kuid kui sa tunned end pidevalt pinge all ja partneriga aja veetmine on füüsiliselt väsitav, siis võib see kõik mõjuda laastavalt ka su vaimsele tervisele.

Insider on kokku kogunud märgid, mis viitavad, et su suhe on muutunud emotsionaalselt rahuldavast emotsionaalselt kurnavaks. See ei tähenda, et te peaksite lahku minema, aga ehk on õige aeg pöörduda suhtenõustaja poole.

  1. Sa pidevalt muretsed oma partneri murede üle. Sa võid avastada, et pakud pidevalt toetust ja lahendusi, aga su enda vajadused on jäänud tagaplaanile. Muidugi tahad sa olla oma partnerile toeks, kuid kui su kallim ei tegele oma murede lahendamisega ja laseb neil koguneda, kasvab ka sinu emotsionaalse töö hulk.
  2. Sa ei taha näidata välja hellust. Kui keegi sind alandab või su vajadusi ignoreerib, siis on tõenäoline, et säde, mis teie vahel kunagi oli, on kadunud.
  3. Sa tunned, et ei saa olla temaga sina ise. Pole kunagi hea märk see, kui sa ei saa vabalt oma arvamusi ja tundeid avaldada. On siis asi selles, et sa tahad vältida tüli või kaitsta tema tundeid – tõe varjamine pole kunagi hea mõte, vähemalt mitte pikas plaanis.
  4. Sa tahad olla üksinda. Terve suhte juurde käib ka omaette olemise aeg. Aga kui sul on pidev soov partnerist eemal viibida, siis võib see viidata, et sa tahad tema eest põgeneda.
  5. Sa pole oma sõpradega enam sama avatud. Emotsionaalselt kurnav suhe mõjutab ka seda, kuidas sa oma sõpradega suhtled. Sul võib olla piinlik teatud asju jagada, mis omakorda toob kaasa lähedastest eemaldumise.
  6. Sa oled füüsiliselt kurnatud. Need võivad tunduda eraldiseisvate asjadena, aga vaimne ja füüsiline tervis on väga lähedalt omavahel seotud. Võib-olla magad sa vähem, kuna istusid öösel üleval ja aitasid partneril mingit probleemi lahendada. Või siis viivad kõik vestlused tülini ja sa oled väsinud sellest. Kui suhe tekitab sinus ärevust, viib see energia ka füüsilisest kehast.
  7. Suhe mõjutab teisi eluaspekte. Enamik inimesi suudavad hoida oma suhte lahus teistest elu osadest. Kui aga miski vajab pidevat tähelepanu, viib see tähelepanu ka muudelt elualadelt ja on häiriv. On raske keskenduda teistele suhetele ja karjäärile, kui sa oled pidevalt emotsionaalselt kurnatud.
Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles